E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet PSD

Etiketim: PSD

Opozita i shkruan letër Mogherinit, kundërshton idenë e shkëmbimit të territoreve

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, LDK, VV, PSD dhe Alternativa i kanë dërguar letër Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, të...

Gjinushi: PSD, mbi tre mandate

Në Paskuqan, kreu i PSD-së, Skënder Gjinushi deklaroi se nëse votohet si deputet i Tiranës, do të ndryshojë gjendjen e rënduar që ka kjo...

Gjinushi: Tom Doshi do kandidojë, listat janë miratuar nga KQZ

Lajmi se Prokuroria në bazë të ligjit të dekriminalizimit, ka kërkuar ndalimin e kandidimit në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit për deputetin Tom Doshi,...

Dom Toshit i ndalohet kandidimi? Prokuroria: Ja e vërteta

Lajmi se Prokuroria në bazë të ligjit të dekriminalizimit, ka kërkuar ndalimin e kandidimit në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit për deputetin Tom Doshi,...

Pas Tom Doshit dhe një tjetër deputet i PS kandidon në...

Tom Doshi nuk është i vetmi ish-deputet i Partisë Socialiste, që pasi u la jashtë listave nga Edi Rama, tentoi të kandidojë sërish në...

Gjinushi: Komisionerë teknikë ose numërim elektronik

Partia Social Demokrate, Skënder Gjinushi, shprehet se është e domosdoshme të ndërhyhet në Kodin Zgjedhor për të pasur zgjedhje me standarde. Në një intervistë...

Përmbarimi nuk ekzekuton vendimin për PSD, Gjinushi: Qeveria të mos bëjë...

Partia Socialiste lë në pritje Lëvizjen Socialiste për Integrim, duke sjellë përplasje institucionale. Përmbarimi Shtetëror nuk ka mundur dot të ekzekutojë vendimin për lirimin e...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...

100 Vjet mbas Luftës së Parë Botërore–Mësime për të mos u harruar

Pjesa II- Ballkani “Fuçi Baroti” i Evropës  Prof. Lisen Bashkurti Gadishulli Ballkanik nisi të përfshihej në destabilitet gjatë dhe...