Ballina Etiketimet PSD

Etiketim: PSD

Opozita i shkruan letër Mogherinit, kundërshton idenë e shkëmbimit të territoreve

Partitë opozitare në Kuvendin e Kosovës, LDK, VV, PSD dhe Alternativa i kanë dërguar letër Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, të...

Gjinushi: PSD, mbi tre mandate

Në Paskuqan, kreu i PSD-së, Skënder Gjinushi deklaroi se nëse votohet si deputet i Tiranës, do të ndryshojë gjendjen e rënduar që ka kjo...

Gjinushi: Tom Doshi do kandidojë, listat janë miratuar nga KQZ

Lajmi se Prokuroria në bazë të ligjit të dekriminalizimit, ka kërkuar ndalimin e kandidimit në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit për deputetin Tom Doshi,...

Dom Toshit i ndalohet kandidimi? Prokuroria: Ja e vërteta

Lajmi se Prokuroria në bazë të ligjit të dekriminalizimit, ka kërkuar ndalimin e kandidimit në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit për deputetin Tom Doshi,...

Pas Tom Doshit dhe një tjetër deputet i PS kandidon në...

Tom Doshi nuk është i vetmi ish-deputet i Partisë Socialiste, që pasi u la jashtë listave nga Edi Rama, tentoi të kandidojë sërish në...

Gjinushi: Komisionerë teknikë ose numërim elektronik

Partia Social Demokrate, Skënder Gjinushi, shprehet se është e domosdoshme të ndërhyhet në Kodin Zgjedhor për të pasur zgjedhje me standarde. Në një intervistë...

Përmbarimi nuk ekzekuton vendimin për PSD, Gjinushi: Qeveria të mos bëjë...

Partia Socialiste lë në pritje Lëvizjen Socialiste për Integrim, duke sjellë përplasje institucionale. Përmbarimi Shtetëror nuk ka mundur dot të ekzekutojë vendimin për lirimin e...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...