E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet PS

Etiketim: PS

Sherr PD-PS, akuza se kush ka marrë më shumë lekë nga...

Dy ditët e fundit Partia Demokratike dhe Partia Socialiste janë përfshirë në replika të ashpra lidhur me financime të dyshimta nga biznesmenë të fuqishëm...

Ligji për Teatrin mbërrin në Presidencë, PS shmang refuzimin, nuk bën...

Ligji për Teatrin Kombëtar pas votimit të enjten e kaluar në Kuvend nga shumica ka mbërritur në Presidencë, pa asnjë ndryshim protokollar. Kjo pasi, ligji...

PS nis punën për zgjedhjet vendore

PS nis fushatë me sloganet “E Gjithë Vëmendja te Ju”, “Partia Socialiste e hapur për Njerëzit”, ku përfaqësuesit lokalë do të kontaktojnë me gjithë...

Reagon PS, Ditmir Bushati: Doris Pack një pensioniste

Partia socialiste në Shkodër ka nisur fushatën “E Gjithë Vëmendja te Ju”, ku përfaqësuesit lokalë do të kontaktojnë me gjithë njerëzit në çdo cep...

Masat ndaj prokurorëve, PS i del në krah Arta Markut, Felaj:...

Pas ndodhive të fundit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për çështjen ‘Shullazi’, ku kryeprokurorja Arta Marku kërkoi hetimin disiplinor për 10 prokurorë që...

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për një çështje ligjore, socialistët bindeshin. Kushtetuta, ligji,...

Presidenti i PES, Sergei Stanishev takon Ballën: Opozita të ndalë bojkotin...

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla zhvilloi një takim me Presidentin e Partive Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev ku fokusi i bisedës...

Reforma në Drejtësi, PS miraton 9 kandidatët për Këshillin Mbikëqyrës (Emrat)

Socialistët në Komisionin e Ligjeve, në mungesë të përfaqësuesve të opozitës në mbledhje, kanë votuar 9 emrat, të cilët janë kandidatë për Këshillin Mbikëqyrës...

Erjon Braçe: Vetting për pronarët e lojërave të fatit

Deputeti i PS, Erjon Braçe, gjatë seancës së sotme në Kuvend ka folur për dekretin e presidenti mbi të ardhurat nga tatim-fitimi. Braçe theksoi...

Hetimi i politikanëve, Hysi: Kemi SPAK dhe BKH, opozita luan bllofin

Deputetja e PS-së shprehet se amendimi kushtetues është i panevojshëm pasi kemi BKH dhe SPAK. Deputetja e mazhorancës i bëri thirrje opozitës që të...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...