E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Protestë

Etiketim: protestë

Naftëtarët në protestë: Ligji s’po zbatohet, të ndërhyjë Rama

Ish-naftëtarët janë mbledhur para Prefekturës së Fierit, aty ku zhvillojnë një protestë, e cila nuk është për herë të parë. Qëllimi i kësaj proteste...

Protesta për Teatrin, aktivistët: Gati të futemi në burg (FOTO/VIDEO)

Paralel me zhvillimet e Kuvendit, është edhe protesta e aktivistëve për Teatrin Kombëtar, e cila po mbahet jashtë ambienteve të Parlamentit. Qytetarë dhe aktivistë...

Shkolla dy vite e mbyllur, 300 nxënës në Elbasan në protestë

Për të treten dite radhazi rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin. Prindër dhe nxënës kanë protestuar në...

Mbyllet shkolla, prindërit në protestë

150 nxënës në zonën e Borakajve në Durrës, ende se kanë nisur vitin shkollor. Për këtë, së bashku me prindërit, ata kanë nisur një...

HEC Kalivaç drejt gjykatës – Mjedisorët në protestë kundër digave në...

Kontrata për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit është një hap larg gjykatës. Aktivistët e shoqërisë civile dhe banorët e luginës së Vjosës kanë gati...

Bashkëfshatari u bllokon rrugën, 80 familje në Fier kërkojnë zgjidhje nga...

Rreth 80 familje të lagjes "Muçaj" në fshatin Peshtan-Bregas të Fierit dolën në protestë këtë të mërkurë me pretendimin se një bashkëfshatar u ka...

Rrahja e avokatit, kolegët bllokojnë gjykatat në shenjë proteste

Rrahja e avokatit Ilia Ilia, ka shkaktuar revoltë tek kolegët e tij. Kjo ngjarje e rëndë ka bërë që kolegët e avokatit të bllokojnë...

VIDEO-LIVE/ “Mbro teatrin, Jo kullave”! Artistët vijojnë protestën

Artistët janë mbledhur sërish ditën e sotme para teatrit Kombëtar, për të vijuar protestën e tyre, ku i bëjnë thirrje kryeministrit Rama, që të...

Protestë pas dhunës së “piratit”

Dhunimi i një kolegu dy ditë më parë nxori në protestë para bashkisë dhe spitalit të Vlorës taksistët e licencuar. Një përfaqësi e tyre u...

MBROTEATRIN! VOA transmeton marshimin në mbrojtje të Teatrit Kombëtar drejt Kryeministrisë

Ashtu siç dhe ishte lajmëruar më herët ka nisur prej pak minutash marshimi protestë i artistëve dhe shoqërisë civile në mbrojtje të godinës aktuale...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...