E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Protestë

Etiketim: protestë

Tymi në Porto Romano, banorët sërish në protestë

Mbetjet urbane vazhdojnë të depozitohen dhe digjen në vendgrumbullimin e tyre në Porto Romano, ndërsa tymi toksik që qëndron pezull mbi zonë i ndihmuar...

VIDEO/ Djegia e plehrave, Sukthi në protestë: Po na sëmuren fëmijët!

"Po na sëmuren fëmijët", kjo është thirrja që banorët e Sukthit kanë bërë gjatë ditës së sotme. Ata kanë dalë sot në protestë për shkak të...

Aktorë e aktivistë protestë për Teatrin. Manjani: Mund të kërkojmë mbrojtje...

Teksa shoqëria civile duket se e ka humbur betejën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, nga ana ligjore ka ende shpresë. Avokat, Spartak Ngjela dhe...

Protesta, Balla: Militantët e PD po luajnë me jetën e fëmijëve

Kryetari i grupit të PS, Taulant Balla, ka reaguar pas protestës së banorëve të fshatit Mengël të Elbasanit. Përmes një postimi në facebook, ai...

Protestë kundër “kufijëve” në Prishtinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet në veri të Mitrovicës. Kosovapress thotë se Kreu i Shtetit është atje prej disa orësh e pritet të...

Dhuna ndaj Xhisielës, zonjat e opozitës kërkojnë drejtësi

Para kryeministrisë, deputete të opozitës së bashku me gra intelektuale, po bëjnë thirrje grave dhe qytetarëve të tjerë që t’i bashkohen protestes së shoqërisë...

Naftëtarët në protestë: Ligji s’po zbatohet, të ndërhyjë Rama

Ish-naftëtarët janë mbledhur para Prefekturës së Fierit, aty ku zhvillojnë një protestë, e cila nuk është për herë të parë. Qëllimi i kësaj proteste...

Protesta për Teatrin, aktivistët: Gati të futemi në burg (FOTO/VIDEO)

Paralel me zhvillimet e Kuvendit, është edhe protesta e aktivistëve për Teatrin Kombëtar, e cila po mbahet jashtë ambienteve të Parlamentit. Qytetarë dhe aktivistë...

Shkolla dy vite e mbyllur, 300 nxënës në Elbasan në protestë

Për të treten dite radhazi rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë bojkotuar mësimin. Prindër dhe nxënës kanë protestuar në...

Mbyllet shkolla, prindërit në protestë

150 nxënës në zonën e Borakajve në Durrës, ende se kanë nisur vitin shkollor. Për këtë, së bashku me prindërit, ata kanë nisur një...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...