E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Protesta

Etiketim: protesta

Drenica ndal Vuçiçin/ Me simbole kombëtare e logo të UCK, çfarë...

Në Drenicë, aty ku serbët u përballën me Jasharajt 16 vite më parë, banorët kanë ndaluar hyrjen e Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç një...

Protestat e ekstremistëve në Gjermani

Dhuna që shpërtheu në qytetin gjerman të Chemnitzit është dënuar ashpër nga qeveria e Angela Merkelit. Qindra ekstremistë të djathtë u mblodhën pas vrasjes...

Protesta anti-brexit, Reuters: Rritet mbështetja publike për referendumin e dytë

Protestat kundër brexit vazhduan gjatë fundjavës në Newcastle ndërsa qytetarët po kërkojnë një referendum të dytë në lidhje me marrëveshjen e shkëputjes së vendit...

FOTOLAJM/ Protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar mbërrin në stadiume

Protesta për mbrojtjen e Teatrit nuk ju përket më vetëm artistëve dhe një grupi qytetarësh, por i përket gjithë shqiptarëve. Mbrëmjen e sotme, ndërsa ishte...

Paloka: Shqiptarët duan rrëzimin e Ramës

Mesi i gushtit e gjeti në zyrë kryetarin dhe nënkryetarin e Partisë Demokratike. Pushimet kanë përfunduar për zyrtarët demokratët, të cilët po përgatiten për...

Shqiptarët, populli më përtac në Europë, për të … protestuar

Me mijëra rumunë po marrin pjesë në protestën antiqeveritare në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht. Rreth 40 mijë pjesëmarrës në demonstratë kërkonin dorëheqjen e qeverisë, për...

Rumani, protesta kundër qeverisë. 100 të plagosur

Mijëra protestues antiqeveritarë kanë mbushur rrugët e sheshet e Rumanisë gjatë mbrëmjes së të premtes. Mediat vendase shkruajnë se të paktën 30,000 njerëz duke...

Boçi zbulon aksionin e PD dhe krizën në Arsim: Kurrë qeverisje...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi: Drejtësia e yshtur drejt një kaosi institucional Intervistoi: Redjon Shtylla. ""Koha" është pjekur", shprehet deputeti i...

Mediu: Opozita të ngrejë shqiptarët në këmbë, për të sjellë shtetin...

Flet për "Koha Jonë", kreu i PR-së, Fatmir Mediu: Dialog me ndërkombëtarët, jo dialog për pazar të fëlliqur me Ramën Intervistoi: Redjon Shtylla Kuvendi mori pushimet...

Protesta për Teatrin, Romir Zalla: S’ka ngjyrime politike, aktorët s’mund të...

Aktori i njohur Romir Zalla foli për protestën e artistëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Zalla foli gjatë për vlerat dhe rëndësinë e mbrojtjes së...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...