E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Prona

Etiketim: prona

Abuzuan me pronat në Shkodër, ndalohen 4 zyrtarë

Dy zyrtarë janë arrestuar dhe dy të tjerë janë ndaluar në qytetin e Shkodrës. Kështu, në pranga të policisë ka rënë juristi i Hipotekës...

1 milion euro prona dhe materiale publike nxirren në ankand

Shteti shqiptar do të nxjerrë në ankand gjatë javëve në vijim mbi 1 milion euro pasuri publike për objekte që variojnë nga metale për...

Masakra në Selenicë, banorët: Familjet në konflikt për pronën

Ritvan Zykaj është autori i vrasjes së 8-fishtë në Selenicë të Vlorës. Sipas autorit, shkak i një akti të tillë u bënë akuzat ndaj...

Shehi-Ramës: Hoqa dorë nga pronat, ke 20 vjet që je vënë...

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi, nga foltorja e Kuvendit ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, lidhur me çështjen e këtyre ditëve por edhe kryefjalën e...

Kompania do marrë tokën e shtetit me vlerë 6 mln euro...

“Vlera e pronës shtetërore, përfshirë edhe godinat të angazhuara nga ana e shtetit shqiptar, është rreth 6 milionë euro, ndërsa vlera e godinës së...

E drejta e pronës, Vlahutin: Absurde, u legalizua dhe deti

"Çdo qytetar nuk mund të privohet nga e drejta për të gëzuar pronën e tij. Bashkim Europian nuk negocion me këtë të drejtë themelore...

Tokat, kreu i Gjykatës Vlorë: Faji i policisë dhe i prokurorisë

Nëse drejtësisë së gjykatës së Vlorës, i kanë shpëtuar abuzues me pronat në bregdet, për kryetarin Skënder Haluça, faji është i prokurorisë. ''Hetimi jo...

Tokat në bregdet, Artan Lame: Gjyq për të gjithë ata që...

Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame, në një intervistë për ERTV ka shpjeguar vendimin e qeverisë për pezullimin e dhënieve të titujve të pronësisë për...

Kamera kap deputetin e PS: Me dosje dhe kokëulur (FOTOLAJM)

Ndaj tij ka akuza nga opozita dhe nga pronarë të tokave në bregdet. Deputeti i PS-së, Alket Hyseni gjatë seancës së sotme plenare, është...

Pezullimi për bregdetin, Manjani: Mos bëjnë gam-gam, ta nisin nga shtëpitë...

Qeveria pak ditë parë bëri publik pezullimin e përkohshëm te lëshimit dhe regjistrimit të AMTP-ve në zonën e bregdetit. Mbi këtë debat, ish-ministri i Drejtësisë...

EDITORIAL

Dekretimi i Lleshit, Presidenti Ilir Meta: Kemi kohë deri në darkë

Kreu i shtetit, Presidenti Ilir Meta është pyetur sërish nga gazetarët në lidhje me dekretimin e Sandër...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...