E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Profesionet

Etiketim: profesionet

Zbuloni profesionet më fitimprurëse, ku u paguan më shumë punonjësit

Nëse jeni në kërkim të një pune që paguhet mirë, bankat dhe shoqëritë e sigurimit do të ishin idealet. Sipas të dhënave të INSTAT,...

Njihuni me profesionet më të paguara në Shqipëri

Nëse jeni në kërkim të një pune që paguhet mirë, bankat dhe shoqëritë e sigurimit do të ishin idealet. Sipas të dhënave të INSTAT,...

Profesionet që sot paguhen më pak, bëni zgjedhjen e duhur

Studentët e ardhshëm që për zgjedhjen e degës së studimit motivohen nga paratë që profesioni u ofron në vit, duhet të kenë më shumë...

Profesionet që do të paguhen më shumë në Shqipëri

Hapi i parë që duhet të bëni është të ndërmerrni zgjedhjet e duhura, ta studioni mirë e mirë tregun. “EPPC Albania & Kosovo”, një...

Art, argëtim e zbavitje, ja profesionet ku gratë paguhen më shumë...

Në Shqipëri gratë mesatarisht paguhen 6.3% më pak sesa burrat, por ka edhe disa sektorë, ku femrat rezultojnë më të paguara se meshkujt. INSTAT ka...

Profesionet që rrezikohen nga robotët në 10 vitet e ardhshme

Greg Creed , shefi i kompanisë “Taco Bell” ka thënë se makinat mund të zëvendësojnë punëtorët njerëzorë në 10 vitet e ardhshme. “Unë nuk...

Profesionet më të paguara pa nevojën e një diplome

Shumë profesione janë nga më të kërkuarat, pa qenë nevoja për mbarimin e Universitetit: nga drejtuesi i fermës, te kontrolli i fluturimit Për disa profesione,...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...