E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Profesionet e harruara t

Etiketim: Profesionet e harruara t

Profesionet e harruara të viteve 1800

Revolucioni i dytë industrial dhe progresi i pabesueshëm teknologjik kanë modifikuar në mënyrë radikale markatën e punës dhe stilin e jetës anlgeze dhe atë...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

SHBA pas zgjedhjeve, ja ç’do të ndodhë më tej

Nga Ashish Kumar Sen Demokratët rimorën drejtimin e Kongresit, ndërsa republikanët forcuan shumicën e tyre në Senat, në...

Gruevski, Shqipëria dhe ikja në Hungari

Nga Afrim Krasniqi Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i dënuar për korrupsion në vendin e tij, zgjodhi Shqipërinë...