E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Probleme

Etiketim: probleme

Shqipëria, probleme në sistemin e drejtësisë dhe pronave

Vlerësimi për konkurrueshmërinë e ekonomisë shqiptare është rritur më 4 shkallë duke u renditur në vendin e 76  krahasuar me 140 shtete. Forumi Ekonomik...

Arsimi profesional me probleme, Sorensen: Ka vështirësi punësimi

Pavarësisht të gjithë vëmendjes së dhënë nga qeveria arsimi profesional duket se po përballet me një sërë vështirësish. Zv.ministrja Dajna Sorensen pranoi që pavarësisht...

Keni probleme me mushkëritë? – 10 ushqimet që përmirësojnë shëndetin e...

Shumë njerëz në mbarë botën kanë probleme më mushkëritë për një arsye apo për një tjetër. Megjithatë duke përdorur ushqimet e duhura përmirësimi i...

Zbulohet arsyeja pse lidhjet e sotme janë më delikate

Shpeshherë nuk jemi të përgatitur për kompromise, për ta sakrifikuar vetveten dhe për të dashuruar pa kusht. Nuk dëshirojmë të presim dhe duam të...

Shëngjin, probleme me ujërat e zeza

Problemi me ndotjen në Shëngjin ende nuk është zgjidhur pavarësisht ultimatumit të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për të trajtuar siç duhet ujërat e...

Situatë alarmante në qytetin verior, 45% e të prekurve skizofrenë

Gjendja e rënduar ekonomike edhe përmbytjet e shpeshta e kanë bërë Shkodrën një rajon të prekur se tepërmi nga sëmundjet e shëndetit mendor. Ndryshe...

Ekspertja: Regjistrimi i pronës në pallatet që kanë probleme me ndërtuesit

Emisionit “Këndi i Ekspertit” në Report TV i është shtuar edhe një puntatë tjetër, ajo e ditës së martë kur do të jenë të ftuar specialistë...

Pse na duhet matematika? 5 përgjigje brilante të profesorit

Jeremy Kun, një profesor matamatike hasej shpesh me pyetjen që nxënësit i bënin: ''Pse më duhet matematika, për çfarë do na shërbejë sinusi, kosinusi,...

Çfarë po mban peng liberalizimin e vizave për Kosovën?

Krimi i organizuar, por edhe korrupsioni, vazhdojnë ta pengojnë zhvillimin e Kosovës, vlerësojnë deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe njohës të çështjeve të sigurisë....

Veset që shkaktojnë dëmtimin e veshkave

Veshkat kanë një funksion shumë të rëndësishëm në organizmin tonë pasi ato filtrojnë gjakun dhe lëngjet, si edhe shmangin akumulimin e mbetjeve në trup....

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...