E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Probleme

Etiketim: probleme

Bora ”mbërthen” Shqipërinë (FOTO)

Reshjet intensive të borës dhe temperaturat e ulëta kanë "mbërthyer" gjysmën e Shqipërisë. Reshjet nuk mungojnë as në veri të vendit por ajo që...

Shqipëria, probleme në sistemin e drejtësisë dhe pronave

Vlerësimi për konkurrueshmërinë e ekonomisë shqiptare është rritur më 4 shkallë duke u renditur në vendin e 76  krahasuar me 140 shtete. Forumi Ekonomik...

Arsimi profesional me probleme, Sorensen: Ka vështirësi punësimi

Pavarësisht të gjithë vëmendjes së dhënë nga qeveria arsimi profesional duket se po përballet me një sërë vështirësish. Zv.ministrja Dajna Sorensen pranoi që pavarësisht...

Keni probleme me mushkëritë? – 10 ushqimet që përmirësojnë shëndetin e...

Shumë njerëz në mbarë botën kanë probleme më mushkëritë për një arsye apo për një tjetër. Megjithatë duke përdorur ushqimet e duhura përmirësimi i...

Zbulohet arsyeja pse lidhjet e sotme janë më delikate

Shpeshherë nuk jemi të përgatitur për kompromise, për ta sakrifikuar vetveten dhe për të dashuruar pa kusht. Nuk dëshirojmë të presim dhe duam të...

Shëngjin, probleme me ujërat e zeza

Problemi me ndotjen në Shëngjin ende nuk është zgjidhur pavarësisht ultimatumit të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për të trajtuar siç duhet ujërat e...

Situatë alarmante në qytetin verior, 45% e të prekurve skizofrenë

Gjendja e rënduar ekonomike edhe përmbytjet e shpeshta e kanë bërë Shkodrën një rajon të prekur se tepërmi nga sëmundjet e shëndetit mendor. Ndryshe...

Ekspertja: Regjistrimi i pronës në pallatet që kanë probleme me ndërtuesit

Emisionit “Këndi i Ekspertit” në Report TV i është shtuar edhe një puntatë tjetër, ajo e ditës së martë kur do të jenë të ftuar specialistë...

Pse na duhet matematika? 5 përgjigje brilante të profesorit

Jeremy Kun, një profesor matamatike hasej shpesh me pyetjen që nxënësit i bënin: ''Pse më duhet matematika, për çfarë do na shërbejë sinusi, kosinusi,...

Çfarë po mban peng liberalizimin e vizave për Kosovën?

Krimi i organizuar, por edhe korrupsioni, vazhdojnë ta pengojnë zhvillimin e Kosovës, vlerësojnë deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe njohës të çështjeve të sigurisë....

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...