E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Prishtina

Etiketim: Prishtina

DASH thirrje Prishtinës dhe Beogradit: SHBA e gatshme të dëgjojë dhe...

Departamenti amerikan i Shtetit i bën thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të tregohen krijues dhe elastikë në gjetjen e një zgjidhjeje për normalizimin e...

Prishtina barazon në sfidën e parë në Europa League, kualifikimi mbetet...

Prishtina nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola ndaj vendasve të Fola në ndeshjen e parë të luajtur në Luksemburg për sfidën...

Ambasadori amerikan: As Beogradi dhe as Prishtina s’do marrin atë që...

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott ka deklaruar se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit duhet të hyj në fazë intensive, me shpresë se kompromisi...

Prishtina barazon në sfidën e parë, pranë kualifikimit në Europa League

Prishtina hodhi një hap të mirë drejt kualifikimit në ndeshjen e parë të para-eliminatoreve të Europa Leagues, teksa barazoi 1-1 në transfertën ndaj Europa...

Skuadrat kosovare mësojnë kundërshtarët në Champions dhe Europ League

Drita dhe Prishtina kanë mësuar rivalët e tyre në turin paraeliminator, në Champions dhe Europa League. Sa i përket Dritës, shorti i ka vendosur...

Drita zyrtarisht kampione në Kosovë, Prishtinën e tradhtojnë Dallku dhe Curri

Drita është zyrtarisht kampione e Kosovës për sezonin 2017/18. Skuadra e Bekim Isufit ka barazuar pa gola në ndeshjen vendimtare të luajtur sot me...

Korrik 1912/ Gazeta franceze: Prishtina është e shqiptarëve (DOSSIER)

Nga Aurenc Bebja* “Le Petit Parisien” ka botuar, të enjten e 25 korrikut 1912, në faqen n°3, një shkrim mbi çlirimin e Prishtinës nga shqiptarët. Aurenc...

Pas vrasjes së Ivanoviç/ Prishtina dhe Beogradi vazhdojnë bisedimet në Bruksel

Delegacionet nga Kosova dhe Serbia po zhvillojnë sot në Bruksel takimin e radhës, me lehtësimin e përfaqësuesve të Bashkimit Evropian. Përmes rrjetit social “Facebook”, kryesuesi...

VIDEO /Rita Ora ndez Prishtinën veshur kuqezi, suprizon me ”Shotën”

Këngëtarja Kosovare me famë botërore, Rita Ora ka nisur koncertin në sheshin ''Nëna Tereza'' në Prishtinë. Paraqitja e saj në skenë u prezantua nga...

Le Petit Parisien (Korrik, 1912): “Prishtina është e shqiptarëve”

Nga: Aurenc Bebja “Le Petit Parisien” ka botuar, të enjten e 25 korrikut 1912, në faqen n°3, një shkrim mbi çlirimin e Prishtinës nga shqiptarët....

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...