E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Prinderit

Etiketim: prinderit

Vdekja e Enea Ftojt, prindërit: Prova të reja, policia e dhunoi

Pak kohë pas vdekjes së 27-vjeçarit Enea Ftoj në Komisariatin e Korçës, i ati i tij ka dorëzuar prova të reja në Prokurori,  c’ka...

Paralajmërim për prindërit: Mos qëlloni fëmijët, ja çfarë dëmtimesh do i...

Grupi i pediatrëve ka nxjerrë një paralajmërim për prindërit duke i këshilluar që të mos godasin fëmijët pasi do i shkaktojnë dëmtime serioze në...

Prindërit shpenzojnë paratë e vajzës së sëmurë për jetë luksoze

Një çift në Spanjë, i cili mori shuma të mëdha parash për të shpëtuar jetën e vajzës së tyre të sëmurë, është burgosur për...

Paralajmërim për prindërit: Mos qëlloni fëmijët, ja çfarë dëmtimesh do i...

Grupi i pediatrëve ka nxjerrë një paralajmërim për prindërit duke i këshilluar që të mos godasin fëmijët pasi do i shkaktojnë dëmtime serioze në...

Prindërit “nuk ia përtojnë”, ja sa raste dhune ndaj fëmijëve në...

Rasteve të shumta të dhunës në familje, në 24 orët e fundit, nuk i kanë munguar edhe ato të dhunës së prindërve ndaj fëmijëve...

Disa thënie për prindërit: “Vlerën e tyre do ta kuptosh, kur...

“Duaji prindërit e tu dhe kujdesu me dashuri për ta. Vlerën e tyre të vërtetë ke për ta kuptuar, kur të shohësh bosh vendin...

Shkolla mes kazinove në Durrës, prindërit tregojnë shqetësimin

Shumë pak metra larg një subjekti ku ushtrohet aktiviteti i lojërave të fatit, ndodhen një shkollë 9-vjeçare dhe një gjimnaz në qytetin e Durrësit. Rreziku...

Vasili: Librat që Rama ” i shet” për falas, janë blerë...

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas aksionit të qeveritarëve për të shpërdarë libra për nxënësit e...

Prindërit duan kopshtet publike, 2 mijë regjistrime në 4 ditë

Për 4 ditë janë regjistruar 2000 fëmijë në kopshtet publike dhe autoritet arsimore thonë se kërkesat janë disa herë më të shumta se kapacitetet...

Rihanna sapo sfidoi të gjithë vajzat, pozon pa make-up me prindërit

Ajo ka qenë shumë e zënë duke xhiruar për flimin Hiro Murai në Guava Island, duke u marrë me projektet muzikore si edhe duke...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...

Për 28 Nëntorin Skënderbejan

Nga Heral A. Saraçi Po përkujtojmë 550 vjetorin Heroit tonë Kombëtar Skënderbeut. Kjo ngjarje e shënuar mbarëkombëtare po...