E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti

Etiketim: Presidenti

Trump përsëri kritika të ashpra ndaj New York Times

Presidenti Donald Trump, kritikoi ashpër të mërkurën një raport se ai i kishte kërkuar ish-prokurorit të tij në detyrë për të caktuar një aleat...

Presidenti Meta me komunitetin arbëresh: Të gjallërojmë kulturën

Presidenti Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Itali, ku ka zhvilluar një takim edhe me shumë pjesëtarë të komunitetit arbëresh. Ka qenë...

Presidenti Meta në Kalabri, pritje madhështore nga qindra arbëreshë (VIDEO)

Me ftesë të Ipeshkvit të Eparkisë së Lungros, Imzot Donato Oliverio, Presidenti i Republikës, Ilir Meta po merr pjesë në ceremonitë zyrtare të 100-vjetorit...

Maduro kritikon qeverinë e Trump: Bandë ekstremistësh

Presidenti i Venezuelës i cili tashmë e ka humbur legjitimitetin në Perëndim, Nicolas Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një bandë ekstremistësh...

Presidenti ukrainas: Maqedonia e Veriut prishi planet e Rusisë

Presidenti i Republikës së Ukrainës, Petro Poroshenko, u shpreh se Rusia është përpjekur që të  pengojë anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. “Rusia është...

“Unaza”, Presidenti: Shteti nuk jep informacione, të anulohet çdo procedurë

Presidentit të Republikës ka dalë me një qëndrim publik pas verifikimeve të kryera mbi projektin e segmentit rrugor “mbikalimi i pallatit me shigjeta –...

Korrigjimi i kufijve, Presidenti slloven: S’do e hidhja poshtë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Beograd. Ai ka folur edhe rreth çështjes së dialogut mes Kosovës dhe Serbisë...

Një mbyllje tjetër e qeverisë amerikane? – Trump për WSJ: Është...

Qeveria amerikane mund të mbyllet sërish. Paralajmërimi ka ardhur nga presidenti, Donald Trump, i cili tha se një mbyllje tjetër e qeverisë është ‘sigurisht’...

Presidenti Meta: Sakrifica sublime e heronjve dhe dëshmorëve tanë, meriton përulje...

Presidenti Meta ishte sot në  Nishicë të Skraparit, ku ka marrë pjesë përkujtimin e 75-vjetorit të betejës madhështore të Tendës së Qypit, nga 20-26...

Presidenti: Kushtetuta njeh përgjegjës për Ministrinë e Jashtme Edi Ramën

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sot kalimin e kompetencave të ministrisë së Jashtme nga Edi Rama, te zëvendësministri Genti Cakaj. I pyetur nga mediat,...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...