Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

Presidenti Meta takohet me Presidentin e Pakistanit Arif-Ur-Rehman Alvi

Gjatë vizitës së Tij ne Stamboll, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta pasi u takua me Presidentin turk, Erdogan, pati një takim të...

Votimi për emrin e ri të Maqedonisë, Presidenti Meta: Hap i...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta e cilëson votimin e djeshëm në Maqedoni si një hap të rëndësishëm drejt integrimit të vendit në BE e...

Presidenti Meta mirëpret në Tiranë Princin e Monakos, Albert i II

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i uroi mirëseardhjen në Shqipëri, Princit Sovran të Monakos, Lartësisë së Tij të Përndritur Albert II, i cili po...

Presidenti zbulon trukun e “ligjit të ri” për Teatrin: As garën...

Pas futjes në lojë të Bashkimit Europian për çështjen e “Teatrit Kombëtar”, mazhoranca bëri sikur u tërhoq nëpërmjet një truku duke pretenduar, se e...

Presidenti Meta pret Komisionerin Avramopoulos: Më shumë bashkëpunim për migracionin

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka pritur në një takim Komisionerin Europian për Migrim, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos. Presidenti vlerësoi nismat flamur...

Presidenti Meta në SHBA: Mirënjohës për Senatorin McCain

Gjatë vizitës në SHBA, ku Presidenti i Republikës Ilir Meta po zhvillon takime të shumta ai ka vizituar edhe McCain Institute dhe ka takuar...

Presidenti Ilir Meta takohet me sekretarin e OKB, Guterres: Shqipëria, kontributore...

Gjatë qëndrimit në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, zhvilloi një takim të veçantë...

Presidenti Meta fjalim në Samitit të Paqes “Nelson Mandela” të OKB-së

Në kuadër të sesionit të ri të OKB-së ku marrin pjesë kryetarët e shteteve, Presidenti i Republikës Ilir Meta prej disa ditësh ndodhet në...

FOTO/ Ja dhuratat që Presidenti Meta shkëmbeu me Atin e Shenjtë

Këto janë dhuratat që Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shkëmbyer me Atin e Shenjtë, Papa Françeskut gjatë takimit të ditës së sotme. TEOLOGJIA E...

Presidenti Meta pret patriotin Jim Memeti nga Australia: Frymëzim për shqiptarët

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim patriotin me origjinë shqiptare, Jim Memeti, Kryetar i Bashkisë së “City of Greater Dandenong”,...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...