E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

Meta në Institutin e fëmijëve që nuk shikojnë

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi sot Institutin e Nxënësve që Nuk Shikojnë “Ramazan Kabashi” duke u uruar 8 Marsin, “Ditën...

Negociatat me Greqinë, Rama: Presidenti në të drejtën e tij

Kryeministri Edi Rama shprehu bindjen se marrëveshja mes Greqisë dhe Shqipërisë do të përmbyllet me sukses dhe do të jetë një tjetër arsye që...

Mediat greke: Presidenti Meta i hodhi benzinë zjarrit, “bllokon” negociatat me...

Mediat greke konsiderojnë se refuzimi i djeshëm i presidentit Ilir Meta për dhënien e plotfuqishmërisë ministrit të jashtëm, bllokon negociatat për marrëveshjen e detit...

50 minuta kokë më kokë, Presidenti Meta përcjell te dera ‘doktorin’

Ka përfunduar takimi i Presidentit Meta me ish-kryeministrin Berisha, takimi i cili zgjati për rreth 50 minuta, u zhvillua në kuader të një serë...

Presidenti Meta pret sot protestuesit e Luginës së Valbonës

Kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta do të presë sot në një takim protestuesit e Luginës së Valbonës. Banorët vazhdimisht kanë dalë në protestë për...

FOTOLAJM/ Presidenti Meta uron një javë të mbarë nga …

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është duke vazhduar një vizitë në Prishtinë, ku dje ka qenë në familjen Rugova, ndërsa sot ka uruar një...

Presidenti Meta: Shqiptarët në Preshevë nuk do të ndihen kurrë vetëm

Presidenti i Repulikës Ilir Meta priti sot në zyrën e tij kreun e Partisë Demokratike Shqiptare në Preshevë, Ragmi Mustafa. Sipas njoftimit të përcjellë nga...

Presidenti Meta publikon foton me të bijën të përqafuar, ja urimi...

Presidenti Ilir Meta pas zgjedhjes në këtë detyrë është bërë më aktiv në rrjetet sociale, duke ndarë me ndjekësit e tij jo vetëm momente...

VIDEO/ Batuta në mullaret me bar dhe këngë me çifteli, Presidenti...

Presidenti i Republikës Ilir Meta do të jetë i ftuar në puntatën e ardhshme në “Xing me Ermalin” , ku do të performojë me...

Mitropoliti i Korçës falënderon Presidentin Meta për shtetësinë shqiptare të Kryepeshkopit...

Letër Falenderimi e Klerikëve të Mitropolisë së Shenjtë Korçë drejtuar Presidentit të Republikës z.Ilir Meta Korçë më 28.12.2017 Shkëlqesisë së Tij, Presidentit të Republikës së Shqipërisë...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...