E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

Rekomandimi pozitiv, Presidenti Meta: Qytetarët e Kosovës e meritojnë të lëvizin...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës, që u publikua sot nga...

Homazhe për futbollistin e njohur të Tiranës, Presidenti Meta mesazh ngushëllimi

U zhvilluan paraditen e kësaj të premte homazhet për ish-futbollistin e Tiranës, Skënder Hyka. Hyka lindi në vitin 1944 dhe e kaloi të gjithë karrierën...

Presidenti Meta takon Kryeministrin hungarez Orban: Mbështetje pa rezerva për çeljen...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ndodhet prej dy ditësh në Hungari, ku po zhvillon takime të nivelit të lartë. Këto vizita po i zhvillon...

Ndrenika i shkruan letër Presidentit Meta: Politika s’mund të trazohet në...

Aktori i madh i skenës, Robert Ndrenika, i ka shkruar një letër publike presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Nisur nga ajo çfarë ndodhi dje...

Presidenti Meta uron besimtarët myslimanë: Të jemi më tolerantë e solidarë

Festohet sot festa e Fiter Bajramit, e cila vjen pas agjërimit të muajit të Ramazanit. Ndërsa falja është mbajtur mëngjesin e sotëm në bulevardin “Dëshmorët...

Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të akademikut Kolec...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shprehur keqardhjen për ndarjen nga jeta të akademikut, albanologut e gjuhëtarit të njohur shqiptar, Prof. Dr. Kolec Topalli. “Presidenti...

Presidenti Meta mbledh KLD, pritet shkarkimi i 4 gjyqtarëve

Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot nën drejtimin e presidentit Ilir Meta. Në axhendën e ditës janë 15 pika për shqyrtim, por...

Dorëheqja e Saimir Tahirit, vjen reagimi i parë nga Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta ka komentuar sonte vendimin e ish ministrit Saimir Tahiri për të lënë mandatin e deputetit. Në një intervistë për Faxnews, Presidenti u...

DETAJE/ Presidenti Meta çon kurorë lulesh, të majtët bojkotojnë homazhet për...

Familjarët dhe Organizata e Bashkuar e Veteranëve organizuan dje homazhe në nderim të Liri Belishovës, komunistes së orëve të para, e cila do të...

Aksidenti në Skrapar, Presidenti Meta viziton 18-vjeçaren

Presidenti i shtetit Ilir Meta ka vizituar gjatë pasdites në spitalin e Traumës, nxënësit e aksidentuar sot në Skrapar. Autobusi që po transportonte nxënësit e...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...