E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

FOTO/ Ja dhuratat që Presidenti Meta shkëmbeu me Atin e Shenjtë

Këto janë dhuratat që Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shkëmbyer me Atin e Shenjtë, Papa Françeskut gjatë takimit të ditës së sotme. TEOLOGJIA E...

Presidenti Meta pret patriotin Jim Memeti nga Australia: Frymëzim për shqiptarët

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim patriotin me origjinë shqiptare, Jim Memeti, Kryetar i Bashkisë së “City of Greater Dandenong”,...

Meta pret ministrin kosovar: Të shfrytëzojmë me racionalitet pasuritë tona kombëtare

Presidenti Ilir Meta pret në një takim ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës, z. Fatmir Matoshi Gjatë takimit, Presidenti Meta theksoi nevojën për...

Shenjtërimi i Nënë Terezës, Presidenti Meta: Shqiptarët të ecin nën frymëzimin...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka nisur ditën me një mesazh homazh për të Shenjtën Nënë Tereza. Teksa e quan atë shembull të jashtëzakonshëm te...

Në kampin e LRI-së, sensibilizim për dhurimin e gjakut

Kampi i LRI-së, i është përgjigjur me sensibilizimit thirrjes së Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të dhuruar gjak. Pranë kampit të LRI-së në...

Tragjedia në Gjenova, Presidenti Meta mesazh ngushëllimi Presidentit Mattarella

Presidenti i Republikës Ilir Meta i shpreh ngushëllimet homologut të tij italian për jetët e humbura në tragjedinë e sotme në Gjenova, ku të...

PS kundër Presidentit Meta për Teatrin: Do ta rivotojmë ligjin

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar për kthimin e ligjit të Teatrit nga ana e Presidentit Ilir Meta. Taulant Balla...

Kthimi i ligjit për Teatrin nga Presidenti Meta, PD: Akt i...

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Presidentit Ilir Meta, i cili ktheu për rishqyrtim në Kuvend, ligjin për Teatrin. “Partia Demokratike përshëndet vendimin e...

Shehu: Vendimi i Presidentit Meta, i përgjegjshëm dhe i argumentuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar menjëherë pas vendimit të Presidentit Ilir Meta, për të mos dekretuar ligjin për Teatrin Kombëtar, të miratuar...

Presidenti Meta takim me forumet rinore PD, PS, LSI

Presidenti Ilir Meta, në kuadër të Aleancës për dhurimin e gjakut, zhvilloi ditën e sotme një takim me tre forumet rinore të partive LSI,...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...