E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Presidenti i Turqisë

Etiketim: Presidenti i Turqisë

Turqia nis punimet për sistemin kombëtar të mbrojtjes ajrore

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se “Turqia ka nisur punimet për formimin e sistemit kombëtar të mbrojtjes ajorore nga raketat me rreze të...

Erdogan paralajmëron: Në Idlib mund të ndodhë një masakër serioze nëse...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, paralajmëroi se sulmi në provincën Idlib të Sirisë mund të shkaktojë “masakër”. Komentet vijnë teksa forcat qeveritare siriane po...

Përplasja me SHBA, Presidenti i Turqisë: Braktisim dollarin, të bëjmë tregti...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, propozoi shqyrtimin e alternativës për tregti me valuta vendase, duke thënë se varësia ndaj dollarit amerikan ka filluar...

Erdogan: Do bëjmë një ushtri të fortë për mbrojtjen e vendit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se Turqia nuk do të mjaftohet vetëm nga shpëtimi i ushtrisë nga shqetësimet e organizatave terroriste, por do...

Mesazhi i Erdogan: I kemi treguar gjithë botës se çfarë kombi...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan në një fjalim të mbajtur në provincën lindore turke Muş deklaroi se “Nëse shikojmë prapa Malazgirtit nënkupton Mekën,...

Erdogan: Do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan paralajmëroi bojkot të produkteve elektronike amerikane “Ne do të bojkotojmë produktet elektronike amerikane. Nëse ata kanë ‘iPhone’-in, të tjerë...

Erdoğan: E pamë lojën tuaj, nuk frikësohemi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi se “ndaj atyre që i kanë hapur luftë tregëtare të gjithë botës dhe që kanë përfshirë vendin...

Erdogan “do të mbajë” tubim zgjedhor në Sarajevë; Bosnja s’e konfirmon

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se do të mbajë tubim me votuesit turq në Sarajevë. Megjithatë, në Ambasadën e Turqisë në Bosnje dhe...

Erdogan: Turqia, negociatori mes Rusisë dhe SHBA-së

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se vendi i tij është në bisedime me SHBA-në dhe Rusinë për të parandaluar përshkallëzimin e...

Rrëmbimi i “gylenistëve” nga Kosova, flet Presidenti i Turqisë, Erdogan

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka rikonfirmuar zotimin për të vazhduar sjelljen para drejtësisë të pjesëtarëve të organizatës terroriste FETO pas ekstradimit nga Kosova në...

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...