E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti i Republikës

Etiketim: Presidenti i Republikës

Ambasadorja e re e Ganës paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadorja e re e Republikës së Ganës në vendin tonë, zonjës Salma Frances Mancell-Egala. Pasi i...

Meta pret Ambasadorin e ri të Danimarkës, René Rosager Dinesen, paraqiti...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Mbretërisë së Danimarkës në vendin tonë, zoti René Rosager Dinesen. Gjatë cermonisë...

Vizita te arbëreshët. Presidenti Meta pritet nga Presidenti i Rajonit të...

Presidenti i Republikës, Ilir  Meta në krye të një delegacioni zyrtar, u prit sot nga Presidenti i Rajonit të Kalabrisë, Gerardio Mario Oliverio. Presidenti...

Presidenti Ilir Meta: Nuk kam marrë ende një vendim për Sandër...

Presidenti Ilir Meta është i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e SYRI.net në emisionin ‘FAKT’ përballë gazetarit Çim Peka. I pyetur në lidhje me...

Presidenti Meta pritet me ceremoni shtetërore nga Presidenti austriak, Alexander Van...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën zyrtare në Republikës e Austrisë, me ftesë të homologut austriak Alexander Van der Bellen. Presidenti Meta u...

Promovoi Shqipërinë – Presidenti Meta falënderon blogerin izraelit, Nuseir Yassin (VIDEO)

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka falënderuar këtë pasdite bloggerin Nuseir Yassin për promovimin që ai i bën vendit tonë. Teksa poston dhe video-promovimin e...

Meta në Vjenë: Austria mbështetëse e rrugës europiane të Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ishte i pranishëm në Vjenë në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun austriak. Kreu i shtetit falenderoi Austrinë për...

Presidenti Meta pret Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në një takim të veçantë, Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë,  Mevlüt Çavuşoğlu. Presidenti Meta vlerësoi...

Promovimi i Alpeve, Meta: Ju tregoj nismat që po përpiqem t’i...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “5 pyetjet” të gazetarit, Ilir Babaramo ka sqaruar se përse ka vendosur të promovojë...

Me ftesë të Presidentit Meta, Princi i Monakos vjen në Tiranë

Me ftesë të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos do të zhvillojë në datat 16-17...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...