E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti i Republikës

Etiketim: Presidenti i Republikës

Meta çmon revistën “Urtësia” me titullin “Naim Frashëri”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në veprimtarinë kushtuar 25-vjetorit të Revistës “Urtësia”, të mbajtur në Hotel “Tirana International” me praninë e...

“Migracioni”, Meta: Duhet menaxhuar përmes një mekanizmi bashkëpunues dhe solidar

Presidenti i Republikës Ilir Meta po merr pjesë në në Konferencën Ndërqeveritare të Nivelit të Lartë “Kompakti global për migrim të sigurt, të organizuar...

Presidenti Meta: Arsyet pse përzgjodha Vitore Tushën për kreun e ri...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “I Ftuari” të gazetarit Endri Xhafo, në televizionin “A2 News”, ka sqaruar arsyet pse...

Presidenti Meta sqaron dashurinë për “hiking”: Unë në mal kam lindur...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emision “Opinion” të gazetarit, Blendi Fevziu ka rrëfyer arsyen pse është i dashuruar me ngjitjen...

Mesiç kundër ndryshimit të kufijve: Nuk ia doli dot as Sllobodan...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekoruar sot ish-Presidentin e Kroacise, Stjepan Mesic me "Dekoratën e Flamurit Kombëtar". Në fjalën e tij, Mesiç, gjerësisht...

Presidenti Meta takon kreun e parlamentit të Austrisë: Mirënjohje për mbështetjen...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në një takim të veçantë Kryetarin e Parlamentit, Këshillit Kombëtar të Austrisë, Wolfgang Sobotka. Presidenti Meta shprehu kënaqësinë...

Presidenti Meta së bashku me Abetaren uron 110-vjetorin e Alfabetit nga...

Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi sot një vizitë në Komunën e Rozhajës të Malit të Zi. Kjo është hera e parë që një...

Meta në “Open”: Ja pse nuk e dekretova Lleshin. Nuk mund...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar mbrëmjen e së enjtes në Open të gazetares Ini Vasili, u shpreh se nuk do të ja...

Presidenti Ilir Meta: Kur një politikan akuzohet duhet të përballet, jo...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur për largimin e Nikolla Gruevskit në Hungari pas dënimit të tij me dy vjet burg.  Në konferencën...

Presidenti Meta pret delegacionin e “Këshillit Botëror për Tolerancën dhe Paqen”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot një delegacion të organizatës ndërkombëtare “Këshilli Botëror për Tolerancën dhe Paqen”, që viziton Shqipërinë në kuadër të...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...