E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti i Republikës

Etiketim: Presidenti i Republikës

Nishani me Drejtuesen e ONM: Edhe ndërkombëtarët të zbatojnë Kushtetutën

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Drejtoreshën për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian dhe Drejtuese e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit,...

Nishani uron Presidentin e ri të Gjermanisë: Vullnet për bashkëpunim

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një mesazh urimi Presidentit të zgjedhur të Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier. Në mesazhin e tij,...

Nishani uron Presidentin e SHBA-së, Donald Trump

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka uruar përmes një mesazhi Donald Trump me rastin e marrjes së detyrës si President i SHBA-ve. Kreu i...

Nishani: Krimi do tentojë të influencojë në zgjedhjet parlamentare

Kur kemi hyrë në vitin zgjedhor, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ngriti shqetësimin se grupe të caktuara të krimit do të tentojnë të influencojnë...

Nishani takon Kryetarin e BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti në një takim miqësor Kryetarin e Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni, zotin Ali Ahmeti. Në takim...

Stamboll, Nishani merr pjesë në ceremoninë e inagurimit të tunelit që...

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani, morën pjesë si të ftuar nderi në ceremoninë e inagurimit të Tunelit Euroazia,...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...