E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Presidenti i Republikës

Etiketim: Presidenti i Republikës

Meta në “Open”: Ja pse nuk e dekretova Lleshin. Nuk mund...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar mbrëmjen e së enjtes në Open të gazetares Ini Vasili, u shpreh se nuk do të ja...

Presidenti Ilir Meta: Kur një politikan akuzohet duhet të përballet, jo...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur për largimin e Nikolla Gruevskit në Hungari pas dënimit të tij me dy vjet burg.  Në konferencën...

Presidenti Meta pret delegacionin e “Këshillit Botëror për Tolerancën dhe Paqen”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot një delegacion të organizatës ndërkombëtare “Këshilli Botëror për Tolerancën dhe Paqen”, që viziton Shqipërinë në kuadër të...

Ambasadorja e re e Ganës paraqet Letrat Kredenciale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadorja e re e Republikës së Ganës në vendin tonë, zonjës Salma Frances Mancell-Egala. Pasi i...

Meta pret Ambasadorin e ri të Danimarkës, René Rosager Dinesen, paraqiti...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Mbretërisë së Danimarkës në vendin tonë, zoti René Rosager Dinesen. Gjatë cermonisë...

Vizita te arbëreshët. Presidenti Meta pritet nga Presidenti i Rajonit të...

Presidenti i Republikës, Ilir  Meta në krye të një delegacioni zyrtar, u prit sot nga Presidenti i Rajonit të Kalabrisë, Gerardio Mario Oliverio. Presidenti...

Presidenti Ilir Meta: Nuk kam marrë ende një vendim për Sandër...

Presidenti Ilir Meta është i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e SYRI.net në emisionin ‘FAKT’ përballë gazetarit Çim Peka. I pyetur në lidhje me...

Presidenti Meta pritet me ceremoni shtetërore nga Presidenti austriak, Alexander Van...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nisi sot vizitën zyrtare në Republikës e Austrisë, me ftesë të homologut austriak Alexander Van der Bellen. Presidenti Meta u...

Promovoi Shqipërinë – Presidenti Meta falënderon blogerin izraelit, Nuseir Yassin (VIDEO)

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka falënderuar këtë pasdite bloggerin Nuseir Yassin për promovimin që ai i bën vendit tonë. Teksa poston dhe video-promovimin e...

Meta në Vjenë: Austria mbështetëse e rrugës europiane të Shqipërisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ishte i pranishëm në Vjenë në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun austriak. Kreu i shtetit falenderoi Austrinë për...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...