Ballina Etiketimet Presidenti i Republikës

Etiketim: Presidenti i Republikës

Presidenti takon partitë shqiptare në Tuz: Bashkëpunoni të fitoni komunën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një takim me përfaqësuesit kryesorë të partive politike shqiptare në qytetin e Tuzit, kreun e Aleancës Shqiptare, Nik...

Meta takon shoqatën “Tirana”: Mbrojtja e vlerave kombëtare, prioritet madhor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim personalitete të shquara të shoqatës “Tirana”, Mjeshtrin e Madh të Sportit, Shyqyri Rreli, Prof. Ismail...

Presidenti Meta përshëndet miratimin e ndryshimeve kushtetuese nga Parlamenti i Maqedonisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka vlerësuar votimin e sotëm në Parlamentin e Maqedonisë ku u votua ndryshimi i emrit. Kreu i shtetit ka përshëndetur...

Presidenti Republikës Ilir Meta drekë festive me fëmijët e fshatit SOS

Presidenti i Republikës, Ilir Meta kremtoi sot festat e fundvitit me fëmijët e fshatit SOS, për të cilët shtroi edhe një drekë, duke festuar...

Agim Fagu: Mesazhi që dha Meta me vlerësimin e “Partizanit” 1968

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi sot me anë të një ceremonie të veçantë, ekipin e basketbollit “Partizani” për meshkuj të vitit 1968 me...

Meta në qendrën sociale “Shërbesa e Dashurisë” në Korçë, mesazhe kundër...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vizitoi sot qendrën sociale të Mitropolisë së Korçës “Shërbesa e Dashurisë”, ku u takua përzemërsisht me fëmijë dhe pjesëtarë...

Meta çmon revistën “Urtësia” me titullin “Naim Frashëri”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në veprimtarinë kushtuar 25-vjetorit të Revistës “Urtësia”, të mbajtur në Hotel “Tirana International” me praninë e...

“Migracioni”, Meta: Duhet menaxhuar përmes një mekanizmi bashkëpunues dhe solidar

Presidenti i Republikës Ilir Meta po merr pjesë në në Konferencën Ndërqeveritare të Nivelit të Lartë “Kompakti global për migrim të sigurt, të organizuar...

Presidenti Meta: Arsyet pse përzgjodha Vitore Tushën për kreun e ri...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “I Ftuari” të gazetarit Endri Xhafo, në televizionin “A2 News”, ka sqaruar arsyet pse...

Presidenti Meta sqaron dashurinë për “hiking”: Unë në mal kam lindur...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emision “Opinion” të gazetarit, Blendi Fevziu ka rrëfyer arsyen pse është i dashuruar me ngjitjen...

EDITORIAL

Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!

Atë që donte e mori, duke mos hyrë nga dera normale dhe në këmbë, por u ul...

FORUM

A mund të ketë Rruga e Mëndafshit një stacion edhe në Shqipëri?

Nga Hajdar Muneka - Para disa kohësh pata rastin të darkoja me një personalitet të rrallë kinez, anëtarin...

5 problemet reale të zgjedhjeve që burojnë nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik

Nga Oerd Bylykbashi 5 problemet reale te zgjedhjeve qe burojne nga qeveria dhe zgjidhen me vullnet politik, pa...