E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Presidenti i Kosovës

Etiketim: Presidenti i Kosovës

Thaçi i përgjigjet Haradinajt: Nëse do luftë nisja, por jo në...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se kërkesën për bashkëngjitjen e Luginës në Kosovë e ka bërë vet Lugina. Ai thotë se po punon...

Thaçi takon Trump për korrigjimin e kufijve

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të udhëtojë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës këtë fundjavë. Vizita në SHBA është konfirmuar nga këshilltari...

Thaçi flet me zyrtarin e DASH, por nuk përmend kufijtë

Presidenti i Kosovës, Hashm Thaçi, ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me ndihmëssekretarin e Shtetit të...

Hashim Thaçi flet për “Der Standard”: Kosova nuk do të ndahet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha sot se marrëveshja finale me Serbinë duhet të përfshijë njohje reciproke mes dy vendeve dhe anëtarësimin e vendit...

Thaçi vijon me të vetën: Korrigjimi i kufijve nuk e destabilizon...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një konference për shtyp që sapo u mbajt në samitin e liderëve rajonalë e europianë në Alpbach të...

Ndarja nga jeta e Kofi Anan, Thaçi mesazh ngushëllimi: Ndihmoi për...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka reaguar në një postim në twitter për ndarjen nga jeta të ish–sekretarit të përgjithshëm të OKB Kofi Anan. ‘Me...

Thaçi: Dialogu me Serbinë duhet të sigurojë njohjen e Kosovës, të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një status në Twitter ka komentuar sërish çështjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Në reagimin e tij,...

Thaçi: Pa zgjidhur kufijtë me Serbinë, s’ka anëtarësim në NATO e...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për të përditshmen serbe “Danas” ka folur për shumë tema, për marrëdhëniet me Serbinë, dialogun, perspektiven...

Thaçi këmbëngul: Korigjim kufijsh për bashkimin e Luginës së Preshevës me...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi këmbëngul në idenë e bashkimit të Luginës së Preshevës me Kosovën. Sipas tij, kjo ide duhet të bashkojë gjithëkënd...

I dënuari në Serbi emërohet në Gjykatën Kushtetuese në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, emëroi të enjten pesë anëtarë të Gjykatës Kushtetuese nëntë anëtarëshe të Kosovës, në mesin e të cilëve edhe një...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...