E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Presidenti i Kosovës

Etiketim: Presidenti i Kosovës

Thaçi: Rusia nuk ndërhyn mes Prishtinës dhe Beogradit

Gjatë qëndrimit të tij në Paris, presidenti i Kosovës ka zhvilluar një takim edhe me homologun e tij rus, Vladimir Putin. Siç bën me dije...

Thaçi takohet me Mogherinin: U pajtuam për një marrëveshje ligjërisht të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë, por sipas tij do të...

Thaçi: Është koha për arritjen e marrëveshjes me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se është koha për arritjen e një marrëveshjeje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, e cila, sipas tij, do të...

Thaçi, thirrje për një platformë shtetërore për bisedimet me Serbinë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u bëri thirrje të premtën partive politike që të tejkalojnë siç tha ngërçin institucional dhe të miratojnë një platformë...

Thaçi për kufijtë: Ndoshta tërhiqem kur të dëgjoj ide më të...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur përsëri për idenë e tij për “korrigjim kufijsh” mes Kosovës e Serbisë, e cila po kundërshtohet fuqishëm...

Thaçi: Mbështes fuqishëm korrigjimin e kufirit me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi vijon që të këmbëngulë në idenë e tij për rishikimin e kufijve me Serbinë. I pyetur nëse do të...

Thaçi fton qeverinë dhe opozitën të planifikojnë Dialogun me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ftuar partitë në pushtet dhe opozitë që të miratojnë një platformë të përbashkët për dialogun mes Kosovës dhe...

Thaçi: Nuk kishte më shumë se 12-15 mijë luftëtarë gjatë luftës...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të enjten se çështja e listave të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është mashtrimi më i madh...

Thaçi në Gjenevë: Ekziston një mundësi e vogël për marrëveshje me...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e sheh vetëm një mundësi të vogël për marrëveshje kufitare me Serbinë. Agjencia e lajmeve britanike, “Reuters”, i jep rëndësi...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë, parakusht për paqe në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar “se ka marrë mbështetjen e plotë liderët botërorë për arritjen e një marrëveshjeje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

“Herët e para” të Ilir Metës si thyerje e tabuve të një Presidenti

Nga Gëzim Saliu -  Ishin thuajse të gjithë të sigurt se Ilir Meta do ishte një President ndryshe...

Me Ramën nuk mund të negociohet

Nga Kastriot Islami - Studentët e kanë kuptuar se Rama është një monstër… prandaj nuk pranojnë të negociojnë...