E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Presidencë

Etiketim: presidencë

Ligji për Teatrin mbërrin në Presidencë, PS shmang refuzimin, nuk bën...

Ligji për Teatrin Kombëtar pas votimit të enjten e kaluar në Kuvend nga shumica ka mbërritur në Presidencë, pa asnjë ndryshim protokollar. Kjo pasi, ligji...

Ligji i ri për Teatrin shkon në Presidencë

Ligji i ri për Teatrin Kombëtar ka mbërritur në Presidencë.Ligji mban të njëjtin numër me atë të variantit të parë, 37/2018. Kuvendi ia ka...

Dy shqiptarë heronj, mposhtin një Serbi mu në mes të Rusisë!

Ndjenja e gjakut të një kombi të madh e sportdashës, siç jemi ne shqiptarët, tregoi në mes të Rusisë se pasioni, shpirti, vendosmëria dhe...

Dita e Radios, aktivitet në Presidencë (VIDEO)

Në ambjentet e Institucionit të Presidencës u mbajt sot një aktivitet me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Radios. Të pranishëm në aktivitet kanë qenë figurat...

Java e fëmijëve jetimë, Meta mbledh artistët në Presidencë (FOTO)

Në kuadër të veprimtarisë "Java e Fëmijëve Jetimë" që zhvillohet nën kujdesin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, në bashkëpunim me Institucionin Kombëtar të...

Raundi 2 i negociatave. Rama-Basha, takim ‘kokë më kokë’ në Presidencë

Edhe pse nuk ka asnjë shenjë tërheqje nga palët, negociatat ende vazhdojnë. Me ftesë të Presidentit Nishani po zhvillohet sot takimi i dytë mes...

FOTOT/ Takimi në Presidencë, ambasadorët mblidhen urgjent në zyrat e BE-së...

Ndërkohë që në selinë e Presidencës vijojnë negociatat për gjetjen e një zgjidhjeje dhe pjesëmarrjen e opozitës në zgjedhje, ambasadorët e Bashkimit Europian janë...

Rama e Basha “sfidojnë” edhe me parkimin e makinave në Presidencë

Një parkim paralel i makinave të Ramës dhe Bashës në Presidencë. Duket se dy liderët "sfidojnë" njëri-tjetrin edhe vendosjen e automjeteve në oborr ndërsa...

Dokumentat/ Letërkëmbimi Kryeministri-Presidencë, ja si Nishani e refuzoi Peleshin për Këshillin...

Dy institucionet, ai i Presidentit dhe Kryeministria janë “përplasur” sërish këtë të enjte, pak orë përpara mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare për çështjen...

Pas përplasjes me Lu-në, Llalla thirret në Presidencë nga Nishani

Përplasjet e fundit mes ambasadorit Donald Lu dhe Kryeprokurorit Adriatik Llalla duket se kanë shqetësuar Presidentin e Republikës Bujar Nishani. Kreu i Shtetit ka thirrur...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...