Ballina Etiketimet Pranga

Etiketim: pranga

Pranga shqiptarit që rrahu pronarin e marketit në Itali për 50...

Një shqiptar 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë italiane pasi rrahu pronarin e një marketi. Pronari i marketit e kishte akuzuar shqiptarin, identiteti i...

Kokainë tek berberi, pranga 3 furnizuesve shqiptarë të drogës. Fitime 500...

Një operacion i madh i policisë italiane në Novafeltria, ka goditur një grup që merrej me transportin dhe tregtimin e lëndëve narkotike. Operacioni që përfundoi...

Kapen me kokainë, pranga dy shqiptarëve në Itali

Dy shqiptarë kanë përfunduar sot në pranga në Bolzano të Italisë.  Sipas mediave italiane, pas kontrolleve të ushtruara autoritetet gjetën dhe sekuestruan lëndë narkotike...

Vidhte banesat, pranga ‘skifterit’ në Elbasan

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një 21-vjeçar, i cili akuzohet për tentativë vjedhje si dhe për kundërshtim të punonjësve të policisë. Burime...

Një shqiptar dhe 8 grekë në pranga për trafik droge

Tetë grekë dhe një shqiptar, anëtarë të një organizate kriminale të trafikut të drogës, në rajone të ndryshme të Atikës, duke përfshirë qendrën e...

Shkatërrohet banda e “miellit të bardhë”, në pranga 9 shqiptarë

Nëntë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane. Ata ishin pjesë e një bande kriminale, e cila merrej me shpërndarjen e kokainës. Së bashku me...

Mesazh me eshtra kafshe, pranga 34 vjeçarit shqiptar që tmerroi tregtarin...

Një 34 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia lokale italiane në Chieti nën akuzën e grabitjes së parave kundër një tregtari në Francavilla al...

Pranga 5 doganierëve në Qafë Thanë, lejuan të kalonte një kamion...

Pesë doganierë të doganës së Qafë Thanës janë arrestuar ditën e sotme pasi akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën. Sipas policisë të pestë doganierët në bashkëpunim...

Shisnin kokainë me cilësi të lartë, pranga 3 shqiptarëve

Pesë persona janë arrestuar për drogë në Empoli dhe San Miniato. Mediat fqinje raportojnë se 3 nga 5 të arrestuarit janë nga Shqipëria. Policia italiane...

Seks në qendrën e masazhit, pranga menaxheres në Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Extra Service 2” nga Seksioni për Trafiqet e Paligjshme në D.V.P. Tiranë. Arrestohet menaxheria e një qendre masazhi për veprat...

EDITORIAL

Zhvlerësimi i euros, eksportet humbën 105 mln euro në 2018. Paraja kriminale e qeverisë

Prej shumë muajve eurove po pëson pikiatë të fortë, çka vjen nga futja e eurove prej rrjeteve...

FORUM

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për...

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...