E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet PPP

Etiketim: PPP

Basha: PPP-të hajdutëri totale, mekanizëm për sekuestrimin e parave

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News tha se nuk do të ketë kompromis me...

VIDEO/ Basha: Ja si PPP-të dhe konçensionet korruptive po e mbysin...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një Video ku tregon se si partneriteti Publik Privat dhe konçensionet korruptive të qeverisë Rama po...

Raporti i Moody`s, kritika Qeverisë për PPP-të: Përbëjnë rrezik fiskal!

Gjiganti i vlerësimit të kreditit, Moody`s ka mbajtur të pandryshuar notën e borxhit Sovran të ekonomisë shqiptare, në B1 me perspektivë të qëndrueshme, e...

Spahiu: Pagesa e pagave do të jepet me PPP

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, shkruan se nuk ka ende një lajm të mirë për ekonominë në Shqipëri. Spahiu...

BE e zhgënjyer nga autostradat me PPP: Shumë kosto, pak fitime

Investimet me Partneritet Publik-Privat të ndërmarra në Bashkimin Europian, që në vitet 1990, kanë zhgënjyer Komisionin Europian për shkak të shpenzimeve të mëdha gjatë...

Koncesionet dhe PPP-të, Drafti: Rritje e kontrollit, të raportohet mbi ecurinë...

Ministria e Ekonomisë dhe Financave ka gati ndryshimet në ligjin “Për koncesionet dhe partneritetin Publik Privat”, nëpërmjet të cilit synon të rrisë kontrollin e...

BE “rrëzon” PPP-të: Miliarda euro humbje dhe vonesa

Gjykata Europiane e Audituesve deklaroi se kontratat e partneritetit publik-privat sjellin humbje të mëdha financiare për taksapaguesit. Përfundimi ka dalë pas auditimit të 87...

USAID thirrje qeverisë: Kujdes PPP-të në energji

Pas Fondit Monetar Ndërkombëtar edhe USAID i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare që të bëjë kujdes me dhënien e konçesioneve PPP në sektorin e...

Mehmetaj: PPP-të, skemë e përvetësimit të parave të shqiptarëve nga oligarkët...

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj deklaron se 1/3 e shqiptarëve sot jetojnë me vetëm 1 dollarë në ditë, duke akuzuar qeverinë se nuk jep...

FMN “shuplakë” qeverisë: Ndalni praktikat e PPP-ve, me rrezik për buxhetin

-Edhe njëherë FMN i tërheq ‘veshin’ qeverisë për koncensionet. Në deklaratën e fundit pas vizitës 2 javore në Shqipëri të misionit, FMN tregohet skeptike...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...