E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Posta shqiptare

Etiketim: posta shqiptare

SEM, shërbimi më i ri postar ekspres jashtë shtetit – Posta...

Posta Shqiptare ka hedhur në treg shërbimin e ri ekspres për jashtë vendit, Super Ekspres Mail (SEM). I vënë në funksion që prej datës...

Investigimi i “BOOM”: Fakte tronditëse për trajtimin financiar të punonjësve të...

   Emisioni investigativ ‘BOOM’ në "Ora News", publikon një rast flagrant të pagesave të punonjësve në Postën e Elbasanit që paguhen si agjentë postarë, ndërkohë...

Majlind Lazimi: Posta Shqiptare, shërbim postar bashkëkohor dhe inovativ

Në kuadër të një shërbimi më të mirë ndaj klientëve, Posta Shqiptare prezantoi sot një projekt mjaft inovativ dhe bashkëkohor, që ka të bëjë...

Posta Shqiptare dhe Insituti Kanadez i Teknologjisë firmosin bashkëpunimi

Studentët do të prekin nga afër praktikat manaxhuese dhe zhvillimin teknologjik Posta Shqiptare firmosi sot një marrëveshje bashkëpunimi me Institutin Kandez të Teknologjisë. Marrëveshja e...

Emisioni BOOM: Posta në ngërç, pakot nga jashtë vonohen me muaj...

Shqetësimet e qytetarëve mbi shërbimet e ofruara nga Posta Shqiptare, duket se nuk kanë të sosur. Emisioni “BOOM” në RTV Ora News ka arritur...

Posta Shqiptare feston 104-vjetorin duke bërë bamirësi

Me rastin e 104- vjetorit të krijimit të Administratës së Parë, Posta Shqiptare me qëllim përmbushjen e një objektivi të rëndësishëm të kësaj kompanie...

Posta Shqiptare lobim për anëtarësimin e Postës së Kosovës në PostEurop

Posta Shqiptare dhe ajo e Kosovës zhvilluan një takim dypalësh ditën e premte, 18 Nëntor 2016, në Prishtinë. Dy administratat postare u përfaqësuan nga...

Lazimi: Posta Shqiptare e ka nisur rrugëtimin e saj drejt inovacionit

U zhvillua sot forumi Ndërkombëtar "Smart  Balkan Forum", ku në fokus janë zhvillimet inovative dhe risitë teknologjike në shoqëritë publike dhe private. Në këtë aktivitet...

Posta Shqiptare: Ja procedura e re për blerjet online

Posta Shqiptare ka sqaruar sot procedurat e reja për blerjet online. Në një njoftim për mediat, Posta Shqiptare thekson se duke filluar nga java...

Lotaria bëhet lëmsh. Posta përplaset me Ministrinë e Financave

Dyshimet për procesin e lotarisë së kuponave tatimorë kanë sjellë replika mes institucioneve shtetërore. Lotaria e hedhur në 15 janar rezultoi me probleme dhe...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...