E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Portugalia

Etiketim: portugalia

Portugalia mund Italinë edhe pa Ronaldon, vendos Andre Silva (VIDEO)

Portugalia mori një fitore shumë të rëndësishme ndaj Italisë, teksa ndeshjen e vendosi një gol i Andre Silva-s në pjesën e dytë. Të dyja...

Cristiano refuzon Portugalinë

Përkushtimi ndaj një tjetër fanelle dhe ndryshimi i kampionatit në një lëvizje të befasishme këtë verë, po i imponon Cristiano Ronaldos zgjidhje të vështira,...

Trajneri i Portugalisë, Santos: Vuajtëm shumë, duhet të korrigjojmë lojën!

Portugalia mori një fitore shumë të rëndësishme ndaj Marokut, në ndeshjen e dytë të Botërorit, falë një goli të Cristiano Ronaldos. “Brazilianët” e Europës...

Ronaldo hero dhe rekordmen te Portugalia, i dhuron 3 pikë ndaj...

Cristiano Ronaldo i dhuron 3 pikët e para Portugalisë në Kupën e Botës. Pas tri golave në ndeshjen e parë, ylli portugez ka shënuar...

“Nuk jam ende i lodhur për të marrë drejtimin e Portugalisë”

Zhoze Murinjo ende nuk e ka menduar për të marrë drejtimin e Portugalisë, pasi ai mendon të qëndrojë edhe për disa vite në krye...

Ronaldo përmbys në shtesë Egjiptin, Kolumbia befason Francën (VIDEO)

Kolumbia ka befasuar Francën, duke fituar në shifrat 2-3 në miqësoren e zhvilluar në Paris. Skuadra e Deshamp gjeti shumë shpejt avantazhin e dyfishtë...

VIDEO/ Portugalia gol të pabesueshëm, portieri amerikan bën gafën e vitit

Portugalia ka barazuar 1-1 në miqësore përballë SHBA-së. Vëmendje meriton Antunes i cili shënon nga një kënd të pabesueshëm, ndërsa portieri amerikan bëri gafën e...

Holanda jashtë Botërorit, Portugalia parakalon Zvicrën

Munguan në Europian, por do të mungojnë edhe në Botërorin e Rusisë. Holanda nuk ia ka dalë t’i shënojë 7 gola Suedisë në ndeshjen...

VIDEO/ Kupa e Konfederatave, Portugalia ndalet në barazim

Portugalia nuk ka marrë më shumë se një barazim në përballjen kundër Meksikës të vlefshme për Kupën e Konfederatave. Golat për Portugalinë u shënuan nga...

Portugalia triumfon në Ukrainë, fiton Eurovision Song Contest (VIDEO)

Portugalia ka fituar Festivalin e këngës ‘Eurovision Song Contest’ duke triumfuar përpara Bullgarisë dhe Moldavisë në finale. Kënga “Amar Pelos Dois” nga Salvador Sabral rrëmbeu...

EDITORIAL

Ministri serb, Ivica Daçiç flet si Milosheviç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka përjashtuar çdo mundësi për njohjen e Kosovës nga ana...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...