E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Portieri

Etiketim: Portieri

Mediat italiane: Strakosha s’është thjesht i biri i Fotos, i ka...

Një ndër surprizat më të bukura të këtij sezoni te Lacio është sigurisht portieri shqiptarë, Tomas Strakosha. Në pak kohë portieri 22-vjeçar ka fituar...

Edhe Etrit Berisha pushime në Dubai, prezanton të dashurën “arabe”

Etrit Berisha po kalon një sezon fantastik te skuadra e Atalantës, teksa për momentin po shfrytëzon disa ditë pushime për shkak të pauzës së...

Etrit Berisha nuk mbahet më: Tani e ka radhën Juvja dhe...

Etrit Berisha ishte një ndër më të mirët në fushën e lojës në fitoren e madhe të Atalantës ndaj Romës në transfertë. Portieri i...

VIDEO-QESHARAKE/ Portieri pret penalltinë por shoku i tij nga gëzimi e...

Në Turqi ka ndodhur një gjë qesharake mes portierit dhe shokut të tij të skuadrës. Ku topi ishte tek pika e penalltisë dhe lojtari e godet, portieri e pret dhe shokët e skuadrës gëzohen...

VIDEO/ Terror me armë dhe maska, portieri i njohur grabitet si...

Portieri i skuadrës braziliane Botafogo, Jefferson ka përjetuar momente tmerri pasi disa persona të armatosur dhe me maska e kanë kërcënuar duke i vendosur...

Arrestohet ish-portieri i kombëtares së Turqisë

Ish-portieri i kombëtares së Turqisë Ömer Çatk?ç, tani në moshën 43-vjeçare është arrestuar mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij. Siç shkruajnë mediat turke, ai...

Rekordmeni Donnaruma, portieri më i ri titullar te Italia

18 vjeç e 31 ditë, Gianluiggi Donnarumma në miqësoren ndaj Holandës është bërë portieri më i ri që ka luajtur titullar në Kombëtaren Italiane. Buffon,...

Fjalët prekëse të portierit në spital: Po iki, shokët kanë nevojë...

Portieri i Chapecoense, Danilo ndërroi jetë në spital pasi i shpëtoi aksidentit në vendin e ngjarjes. Danilo raportohet se vdiq për shkak të një...

Portieri që i përloti të gjithë, i telefonon bashkëshortes para vdekjes

Një nga të mbijetuarit e rrallë nga aksidenti, Danilo ka tronditur të gjithë teksa ka telefonuar gruan vetëm pak momente para se të humbiste...

Portieri Hoxha: Hyra me besim për ta pritur penalltinë, më zhgënjeu...

Portieri Alban Hoxha padyshim i dha pak frymë kombetares shqiptare kur priti penalltine e dyte te gjuajtur nga izraelitet pas daljes me karton te...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...