E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Portieri

Etiketim: Portieri

Strakosha mungon për shkak dëmtimi, Panuçi e zëvendëson me Selmanin

Kombëtarja kuqezi bën një ndryshim në listën e lojtarëve të grumbulluar pas dy miqësoreve të radhës. Bëhet fjalë për Gentian Selmanin, portierin e Laçit. Strakosha...

Nata më e gjatë për Bufon, largohet nga Juve dhe vijon...

Parashikohet një natë e gjatë, mes mendimesh, kujtimesh dhe bilancesh mes orëve pagjumë. Xhixhi Bufon ka ende disa orë për të vendosur se çfarë...

Lacio kërkon “biletën” për në Champions, ja formacioni ndaj Krotones

Lacio luan pas pak minutash “match-pointin” e parë për të shkuar në Champions League sezonin e ardhshëm, pasi në rast fitoreje ndaj Krotones në...

Gafa e rëndë, portieri i Bajernit: *ut, tani nuk mund të...

Portieri i Bajernit të Mynihut, Sven Ulraiç, ndihet ende në faj për eliminimin e skuadrës së tij në gjysmëfinale ndaj Realit. Gardiani gjerman bëri...

Gaboi rëndë ndaj Realit, por shokët e duan: Na ke shpëtuar...

Përmes një postimi të bërë në profilin e tij në “Instagram”, portieri Ulraiç shprehu keqardhje për eliminimin nga UCL, ku i ka kërkuar ndjesë...

Sherri mes Bufon dhe Benatia, portieri i Juves tregon të vërtetën...

Kapiteni i Juventusit, Xhanluixhi Bufon ka dalë në një intervistë për kanalin zyrtar të bardhezinjve për të folur për përplasjen që ka pushtuar sot...

Goli i rrallë në Gjermani, portieri shënon nga 85 metra (VIDEO)

Një gol i rrallë ka ardhur nga futbolli gjerman, pikërisht në Bundesliga 3. Në ndeshjen mes Werder Bremen II dhe Jenas (2-4) shënoi portieri...

Portieri i Laçit: Gabova te penalltia, zgjodha të sakrifikoj për ekipin!

Gentian Selmani la pas dëmtimin dhe u vendos mes shtyllave për sfidën e kthimit të gjysmëfinaleve të Kupës, ku tregoi edhe njëherë se është...

Ish-portieri i Juves shpërthen: Do ja kisha çarë fytyrën arbitrit!

Xhanluixhi Bufon shpërtheu në përfundim të ndeshjes Real-Madrid-Juventus, pasi arbitri anglez Majkëll Oliver dha një penallti për madrilenët dhe ndëshkoi kapitenin e bardhezinjve me...

Bufon mahnitet nga pritja e basketbollistit: Kurrë nuk kam parë diçka...

Portieri i Juventusit, Xhanluixhi Buffon ka postuar në Instagram një video të cilën e shoqëron edhe me një koment. Bëhet fjalë për një episod...

EDITORIAL

Edi Rama për gazetën italiane “Corriere della Sera”: Nuk jap dorëheqje!

Kryeministri Edi Rama ka folur për gazetën kryesore italiane "Corriere della Sera", ku ka thënë prerë se...

FORUM

Shigjetari i së shtunës është lule (për shqiptarët që u vjen turp prej dhunës)

Nga Enkel Demi Në lajmet e së djelës në Sky TG24, TGCOM 24 apo Canale 5 lajmi i dytë...

Dialogu Kosovë-Serbi po rikthehet në binarët e duhur

Prof.Lisen Bashkurti Kosova po tregohet e hapur, e angazhuar dhe plotësisht e vullnetshme për të vijuar dialogun me...