E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Portieri

Etiketim: Portieri

Ndali Pele-në me pritjen e shekullit, ndahet nga jeta portieri anglez

Në Angli kanë pak dyshime se ai ishte më i miri në histori, ndërsa për botën e futbollit sigurisht që merr një vend nderi....

Portieri shqiptar largohet me marrëveshje nga klubi kampion i Kosovës

Portieri Edvan Bakaj largohet nga Drita e Gjilanit, skuadër së cilës iu bashkua gjatë verës dhe fitoi trofeun e parë sezonal, Superkupën e Kosovës. Me...

Shehi: Humbje që të dhembë, Teqja gaboi por është më i...

Trajneri i Skënderbeut, Orges Shehi nuk e ka fshehur zhgënjimin për humbjen ndaj Kukësit, e cila sipas tij mund të ishte evituar. Ish-portieri i...

VIDEO/ E rrallë në ndeshjen Jordani-Indi, portieri shënon nga 90 metra...

Ndeshja mes Jordanisë dhe Indisë ka dhuruar një spektakël të veçantë, ku pjesë e tij ishte edhe portieri Amer Shafi i cili shënoi një...

Szczesny: Me Wengerin pija duhan, te Juventus dua vetëm të fitoj

Nga Arsenali te Juventusi, por edhe me një sezon te Roma ndërmjet, portieri polak Wojciech Szczesny duket se ka rigjetur qetësinë te bardhezinjtë e...

Portieri kritikon yjet e Barcelonës: Gjest i shëmtuar, asnjë nuk na...

Mund të quhet fare mirë si java  surprizave. Në javën e 6-të të këtij sezoni, Leganes mundi 2-1 Barcelonën, duke i shkaktuar humbjen e...

Karius çmend femrat turke: Në Angli nuk e kisha këtë mbështetje!

Loris Karius braktisi Liverpoolin të filluar një aventurë të re në kampionatin turk, ku është huazuar për dy vite te “gjigantët” e Besiktasit. Stambolli...

Casillas zbulon klubin ku dëshiron që të mbyllë karrierën

Dikur rivalizonte Buffon për portierin më të mirë në botë, ndërkohë që tashmë Iker Casillas është 37 vjeç dhe nuk luan më me Realin....

Shehi: Laçi ekip kompakt, kam besim te të rinjtë (VIDEO)

Skënderbeu në ndeshjen e javës së tretë do të përballet me Laçin. Trajneri Orges Shehi, në një intervistë të shpërndarë nga klubi korçar ka...

Buffon kapet mat duke tymosur cigare, më pas takon rastësisht edhe...

Gianluiggi Buffon, vetëm një ditë pas deklaroi se ndihet si 5 vite më i ri, ka treguar edhe “sekretin”. Portieri i PSG është fotografuar...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...