E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Poloni

Etiketim: Poloni

Stërvitje masive ushtarake në Poloni dhe shtetet e Baltikut

Rreth 17,500 ushtarë nga dhjetë vende të NATO-s po marrin pjesë në stërvitjet ushtarake që nisën të mërkurën në Poloni dhe në vendet e...

Skema piramidale në Poloni, presidenti i KE-së, Donald Tusk merret në...

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka dëshmuar këtë të hënë para një komisioni hetimor parlamentar në Varshavë, të Polonisë. Marrja në pyetje e...

Kolumbia i shkatërroi në fushë, por Polonia dhuroi spektakël jashtë saj...

Kolumbia fitoi lehtësisht 3-0 ndaj Polonisë duke mbajtur gjallë shpresat për të kaluar në 16 ekipet më të mira të Botërorit. Dueli në fakt...

De Biasi në Poloni? Flet ish-trajneri i kuqezinjve

Ish-tranjeri i kuqezinjve, Gianni De Biasi, ka mohuar zërat që e shohin atë të marrë drejtimin e Polonisë, e cila nën drejtimin e Adam Nawalka...

Kolumbia fitore dhe spektakël, Polonia i thotë lamtumirë Kupës së Botës...

Kolumbia ka rrëmbyer 3 pikët e para në Kupën e Botës, duke fituar me lehtësi 3-0 ndaj Polonisë. Skuadra e Pekerman ka dominuar gjatë...

Formacionet zyrtare/ Polonia dhe Kolumbia kërkojnë 3 pikët e para

Pas pak minutash në “Kazan Arena”, do të luhet ndeshja Poloni-Kolumbi. Do të jetë një duel interesant mes Lewandowski përballë Falcaos, apo edhe Zielinski...

Senegali shumë i fortë për Poloninë, shumë gafa në mbrojtje për...

Senegali e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Kupën e Botës, duke fituar 2-1 ndaj Polonisë. Me nga një gol për...

Poloni-Senegal, zbulohen formacionet zyrtare të sfidës së grupit H

Pas pak minuta në Moskë në stadiumin e Spartakut do të zhvillohet një sfidë me të vërtetë zjarri mes Polonisë dhe Senegalit, një përballje...

Humoristët rrezikojnë burgun

Qeveria polake nuk e kupton shakanë: Humoristët kritikë rrezikohen të futen në burg. Akuza: "Fyerje e popullit polak". Klaudia Jachira është këtu me kukullën e...

Në Poloni hapet kafeneja e parë për të fjetur/FOTO

Në Wroclaw të Polonisë është hapur kafeneja e parë për të fjetur. E quajtur Vinci Power Nap Sleep Cafe, kafeneja u ofron qytetarëve të...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...