E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Politika shqiptare

Etiketim: politika shqiptare

Beçiroviç: Politika shqiptare po përjeton një krizë të rëndë

“Situata në Ballkanin Perëndimor është mjaft e tensionuar për momentin, pasi disa nga shtetet janë gati të ndryshojnë orientimin e tyre gjeopolitik. Nuk është...

Sulmi në Mançester, politika shqiptare në krah të Britanisë

Tirana zyrtare ka dënuar me ashpërsi të madhe sulmin në Mançester të Anglisë, ku humbën jetën 22 persona dhe u plagosën me dhjetëra të...

Mogherini: BE është gati, politika shqiptare të bëjë lëvizjen e duhur

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për punë të jashtme dhe politika të sigurisë si dhe zëvendëspresidentja e Komisionit Europian, Federica Mogherini ka deklaruar nga...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...