E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Në gjyq për patentën; dhjetëra raste çdo javë, por asnjë i...

Kur policia rrugore ka ndërmarrë fushatën ndërgjegjësuese për respektimin e rregullave të qarkullimit, duke gjobitur drejtues mjetesh që shkelin Kodin Rrugor, shumica e “të...

Ja si u rrah biznesmeni i huaj në Shqipëri

Policia ka dhënë detaje mbi rrahjen e biznesmenit libanez me pasaportë amerikane, Faad Mitri. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur pas sherrit për përplasjen e...

VIDOE/Aksioni i RENEA-s në Torovicë, ja si u kap vrasësi

Ministria e Brendshme ka publikuar pamje të aksionit të policisë një ditë më parë në Torovicë të Lezhës, ku pas disa orësh shkëmbim zjarri...

Vrasja e policit/ Rama: Një tjetër shërbëtor i shtetit i mungon...

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të efektivit të policisë, Ardian Kodra. Kodra u vra dje në një përplasje të...

Policia: E vërteta për telefonatën që njoftoi për dy të vrarë...

Policia e Korçës ka sqaruar sot lajmin e publikuar dje në media, lidhur me “vrasjet” e ndodhura në një fshat të Korçës. Policia thekson se...

Një letër për gazetarët e rinj, veten dhe median shqiptare

"Ju kolegë, drejtorin e policisë së Tiranës e telefononi edhe për ti shpëtuar ndonjë gjobe për mosvënien e rripit të sigurimit. Me Drejtorin e...

Telefonata anonime që vuri në lëvizje policinë e Korçës

(Lajm i përditësuar) Një telefonatë në komisariatin e Policisë së Korçës ka vënë në alarm gjithë efektivët e policië. Denoncuesi ka deklaruar se në fshatin...

Panairi i policisë dhe realiteti i Shqipërisë

Nga Miltiadh M. Muçi*/Një nisëm të re ka marrë Policia e Shtetit, ekspozimin në qytetet turistike të mjeteve të sofistikuara dhe përdorimin e tyre,...

Ndeshja Shqipëri-Marok, policia: Ja masat e marra për ndeshjen

Policia e Shkodrës ka hartuar një plan masash sa i përket ditës së sotme e cila përkon me zhvillimin e ndeshjes miqësore mes përfaqësueses...

Pogradec, polici i dehur dhunon gazetarët. Pezullohet nga detyra (VIDEO)

Një efektiv i Policisë së Shtetit ka dhunuar grupin e xhirimit të ‘News24’. Mësohet se ngjarja ka ndodhur gjatë kohës që grupi i xhirimit...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...