Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Zbulohen detajet, aksioni për arrestimin e “Escobarit të Ballkanit” u dekonspiruan...

Aksionet e zhvilluara për arrestimin e Kelmend Balilit dyshohet se janë dekonspiruar nga policia e Sarandës dhe Delvinës. Për këtë arsye Shërbimi i Çështjeve të...

Debate në Komision/Balla: Dëshmo! Berisha: S’ke autoritet të më pyesësh

Kreu i Komisionit hetimor për CEZ, Taulant Balla ka kërkuar që në seancë deputeti Sali Berisha të merret me Polici nëse nuk vjen me...

Vlorë, rrihte babain sistematikisht, pranga djalit 26-vjeçar

Ushtronte dhunë ndaj babait të tij, pranga djalit të dhunshëm. Burime nga policia e Vlorës bënë me dije se Armando Mustafa, 26 vjeç, banues qytetin...

Vjedhje dhe dhunë në familje, dy persona në pranga

Policia e Elbasanit ka arrestuar një person që ishte shpallur në kërkim, pasi ishte dënuar për vjedhje. I arrestuari është Hamit Tabaku 54 vjeç banues...

EMRAT/ Aksion në lokalet e ish-Bllokut, 11 në pranga për kokainë

11 persona janë arrestuar nga policia e Tiranës në kuadër të një operacioni të koduar “Chaos Party“, pas kontrolleve të ushtruara në lokale të...

Shoferi udhëton në pedonale dhe dhunon policët, arrestohet

Megjithëse lëvizte në kundravajtja, një drejtues shoferi në Lushnje jo vetëm që rrezikonte jetën e qytetarëve por ka kundërshtuar me dhunë edhe punonjësit e...

Erjoni dhe Alma ndahen, “çifti i vitit” përfundon në polici

Dhe historia e bukur përfundoi. Erjon Sulhoxhaj, 35 vjec u bë për një kohë të shkurtër, personazh i rrjeteve sociale. Ai kërkoi Almën, e...

Policia nis gjuetinë për “Eskobarin e Ballkanit”

Policia ka nisur gjuetinë për Klement Balilin, të njohur ndryshe nga autoritetet greke si “Eskobari i Ballkanit”. Gjatë orëve të para të ditës së sotme...

Sekuestrohen 30 kg heroinë në Portin e Durrësit

Në Portin e Durrësit janë sekuestruar 30 kg heroinë. Policia Kufitare, në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit për Narkotikët, kanë arrestuar në flagrancë edhe një...

VIDEO/ ‘Policia, në tokë! Në tokë shpejt’! Momenti i arrestimit të...

Ky është momenti kur efektivë të policisë së Tiranës arrestojnë dy shpërndarësit e kokainës në lokalet e ish-bllokut. Klodian Stafa 35 vjeç dhe Bashkim Ndreu...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Edi Ramës duhet t’i ndalohet me ligj të merret me politikë

Kim Mehmeti Shqiptarinë e kanë ngulfatur politikanët si Kryeministri aktual i Shqipërisë, të cilët posa bëhen burrështetas, e...

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...