E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Udhëtimet e Ballës, policia ”në sitë” oficerët. Kush ndërhyri në TIMS?

Pas akuzave nga deputeti i PD-së Ervin Salianji, për udhëtimet e deputetit të PS-së, njëherësh edhe kreu i grupit parlamenatr i PS-së, Taluant Balla...

FNSH zbarkon në Divjakë (VIDEO)

Komisariati i Policisë Divjakë i mbështetur edhe nga FNSH Fier kanë zhvilluar një operacion mbrëmjen e djeshme për arrestimin e personave në kërkim duke...

Zbardhet vdekja e 13-vjeçares në Tiranë, Policia: Vrau veten

Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e kaluar në zonën e Bregut të Lumit, teksa 13-vjecarja me inicialet K. B u...

Policia aksione në Mamurras, Mallakastër e Durrës, arrestohen 5 të kërkuar

5 persona të kërkuar për vepra të ndryshme penalë janë vënë në pranga në kuadër të operacioneve të Policisë së Shtetit në disa qytetete...

SHBA, policia e Michigan shpëton 123 fëmijë të rrëmbyer

Autoritetet e Detroit, në SHBA, kanë gjetur dhe shpëtuar 123 fëmijë të zhdukur, disa prej të cilëve ishin rrëmbyer për trafik seksual. Minorenët, të zhdukur...

Miqësorja me Jordaninë, policia publikon masat e sigurisë

Sot në orën 20:00, në “Elbasan Arena do të luhet ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Jordanisë, një përballje që shihet si test për kuqezinjtë,...

Policia e Las Vegas reagon për akuzat ndaj Ronaldos: Ai nuk...

Cristiano Ronaldo është i akuzuar përdhunim nga Kathryn Mayorga se në vitin 2009 në Las Vegas. Por, për të qartësuar situatën ka folur zëdhënësi...

Policia merr masat për ndeshjen Shqipëri-Jordani. Rrugët që bllokohen në Elbasan

Policia e Elbasanit ka hartuar një plan masash për zhvillimin sa më normal të ndeshjes miqësore ndërkombëtare të futbollit Shqipëri – Jordani. Drejtoria Vendore e...

Vrasja në Bllok, Gjovalin Loka: Policia nuk është “Big Brother”

I ftuar në emisionin më të ri ‘Dritare me Rudinën’ me gazetaren Rudina Xhunga në News24, drejtori për sigurinë publike në Policinë e Shtetit,...

Policia shpall datat e testimit për aplikantët për Patrullë të Përgjithshme

Policia ka shpallur datat e testimit me shkrim të aplikantëve për “Patrullë e Përgjithshme”. Në përfundim të procedurave të shqyrtimit të dokumentacionit të dorëzuar nga...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...