E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Paralajmërimi i DASH, masa ekstreme për ndeshjen Shqipëri-Izrael

Stadiumi “Elbasan Arena” prej disa ditësh është nën vëzhgim për shkak të organizimit të ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit. Agjentët e sigurisë të Izraelit...

Aktorja me famë botërore ekzekutohet për vdekje nga policia

Aktorja e "ER", serialit shumë të njohur ku luante rolin e një infermiereje krah George Clooney, Vanessa Marquez është ekzekutuar për vdekje nga policia. Joe...

Bllokohen shuma monetare në Rinas – Policia sekuestroi 84000 Dollarë dhe...

Bllokohen 84000 Dollarë dhe një sasi prej 3500 Euro nga policia kufitare e Rinasit. Sipas policisë së shtetit, Shërbimet e Policisë Kufitare gjatë përpunimit të...

Shoferë kujdes! “Vëllai i madh po ju vëzhgon”

Prej ditësh, Policia Rrugore po vëzhgon me Dron akset më problematike në vend. Pas Fierit dhe Lezhës, këtë herë "vëllai i madh" u ndal...

Shifrat/ 2 mijë raste në 8 muaj, dhuna në familje nga...

Në 8 muaj rreth 2 mijë gra kanë denoncuar dhunën e ushtruar nga burrat. Duke iu referuar të dhënave të Policisë shqiptare janë identifikuar...

Në 7 muaj, 139 konflikte më pak në Kukës

Policia e Shtetit, në kuadër të promovimit të efektiveve, ka publikuar foton e efektives së Rendit Publik në Komisariatin e Kukësit, Vojsavës. Në statusin...

Të dehur në timon, policia nuk fal

Në kudër të shtimit të masave në akset rrugore, Policia e Beratit dhe ajo e Vlorës kanë arrestuar dy shoferë në gjendje të dehur....

VIDEO/ PD: Policia gënjen, ja e vërteta e djegies së makinës...

Deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj ka publikuar një status në Facebook si dhe videon për mediat, ku shihen dy persona gjatë natës të cilët...

Në rrugë shkelen rregullat. Policia rri larg “njollave të zeza” të...

Mjaftojnë pak minuta vëzhgim në disa nga rrugët kryesore pranë Tiranës dhe nuk mungojnë shkeljet e shumta që kryejnë drejtuesit e mjeteve me koshiencë...

Aksidenti tragjik në Fier, policia arreston shkaktarin ku vdiq gruaja shtatzëne....

Arrestohet drejtuesi i 'Benz'-it në Fier, shkaktri i aksidentit të djeshëm, me pasojë vdekjen e një gruaj shtatzëne në aksin Fier - :evan. Sipas...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...