E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Policia publikon listën e 8 kriminelëve më të kërkuar në Vlorë:...

Këta janë 8 personat në kërkim me rrezikshmëri shumë të lartë në qarkun e Vlorës, të dënuar me burgim të përjetshem dhe me 25 vjet burg. Policia e...

Vrasësi nga Kosova, i kërkuar nga Interpoli, arrestohet në doganën e...

Një vrasës nga Kosova, i shpallur në kërkim ndërkombëtar, u arrestua sot në Doganën e Morinës, Kukës,  kur u paraqit për të ikur në...

“Ndëshkimi i të fortëve”, policia: 54 të arrestuar brenda një jave

Drejtori i Departamentit për Sigurinë në Policinë e Shtetit, Gjovalin Loka ka bërë publike rezultatet e javës që lamë pas në kuadër të operacionit...

”Rruga e Kombit” ”mbulohet” nga mjegulla, Policia: Bëni kujdes

Mëngjeset në Kukës po shoqërohen prej ditësh me mjegull të dendur, fenomen ky i zakonshëm në periudha të tilla. Prania e mjegullës shihet edhe...

Qëllon me kallashnikov në lagje, policia arreston 22 vjeçarin në Fushë...

Policia e Fushë Krujës ka arrestuar një 22-vjeçar për "Armëmbajtje pa leje". Në pranga ka rënë Edison Ajazi, ndërsa është sekuestruar një armë zjarri...

Aktivitet tregtar i paligjshëm në grumbullim kromi – Policia ndjek...

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër, në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të Hetimit Tatimor...

Kundërshtoi punonjësin e policisë, pranga 29-vjeçarit në Tepelenë

Një 29-vjeçar është arrestuar nga policia në Tepelenë pasi kundërshtoi efektivin blu. Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Tepelenë, në bazë...

”Të fortët”, Loka: 36 të arrestuar në një javë

Drejtori i Departamentit për Sigurinë Publike, Gjovalin Loka, bëri të ditur se Policia e Shtetit, brenda një jave në kuadër të operacionit, ''Ndëshkimi i...

Vrasja në Bularat. Berisha: Ndal histerisë antishqiptare dhe antigreke. Të hetohet

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar për vrasjen e ekstremistit grek, 35-vjeçarit Konstantinos Kacifau në fshatin Bularat. Ish-kryeministri mbështet vrasjen nga ana e policisë, duke...

Kapet në Morinë 15-vjeçarja nga Durrësi, e denoncuar e zhdukur nga...

Policia ka kapur në pikën e kalimit Kufitar të Morinës, një minorene, e cila ishte denoncuar e zhdukur nga shtëpia. Sipas Policisë Kufitare, 15-vjeçarja...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...