E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Policia rrugore

Etiketim: policia rrugore

Policia Rrugore nxjerr videon: Shoferë që shkelin rregullat

Nuk janë të pakta rastet kur drejtuesit e mjetit shkelin rregullat e qarkullimit, duke u bërë kështu burim për aksidente rrugore. Pavarësisht masave të mara...

”Alkooli vret në timon”, Policia pezullon 21 patenta

Policia Rrugore në Tiranë ka pezulluar 21 patenta në kryeqytet për shkak se shoferët drejtonin mjetet e tyre në gjendje të dehur. “Me Policinë Rrugore...

Të dehur në timon e pa patenta, policia ndëshkon 23 shoferë

Policia Rrugore ka ndërmarrë një sërë kontrollesh gjatë natës, duke ndëshkuar kështu drejtues mjetesh që kanë thyer rregullat. Burime nga policia thanë se në pranga...

VIDEO/ I pirë në timon, shoferi nuk u shpëton prangave

Policia ka vazhduar me aksionet e fundjavave. Gjatë natës Policia Rrugore e Tiranës  ka vijuar kontrollet me drager e radar në rrugët urbane e interurbane. Një...

Respektoni këmbësorët ose do ndëshkoheni

Plot 65 drejtues mjetesh janë gjobitur nga policia rrugore e Tiranës pasi nuk i është dhënë përparësi këmbësorëve. Policia Rrugore e Tiranës, thotë se "referuar ankesave...

Policia aksion natën, i riu kapet me 155 km/h (VIDEO)

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet gjatë gjithë natës jo vetëm në rrugët e qytetit por edhe në autostradë për të evidentuar çdo shkelës të...

(VIDEO) Policia rrugore aksion për drejtuesit e mjeteve: 101 gjoba, 17...

7 persona janë arrestuar për drejtim mjeti pa patentë ndërsa 17 lejë drejtimi janë pezulluar për shkak të tejkalimit të shpejtësisë.  Policia Rrugore e...

Kontrolle “Blic” në Tiranë, procedohen 262 drejtues makinash

Pas kontrolleve të kryera, Policia e Tiranës ka evidentuar dhe proceduar administrativisht 262 drejtues mjetesh. Nga këto raste, rezulton se shumë drejtues mjetesh  thyejnë rregullat...

Aksioni i fundjavës në rrugët e kryeqytetit – Policia pezullon 32...

Policia Rrugore e Tiranës ka shtuar kontrollet në funksion të parandalimit të aksidenteve rrugore gjatë fundjavës. Në 12 orët e fundit janë konstatuar dhe arrestuar...

Policia në “sitë” autobusët e furgonët, gjoba shkelësve

Policia e Qarkullimit Rrugor ka zbarkuar në rrugë, ndërsa po kalon në ‘sitë’ të gjithë mjetet e transportit publik, autobusë dhe furgona. Vetëm gjatë...

EDITORIAL

Analizë e DW për Ramën: Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?

Nga radio shtetrore gjermane DW/ Kryeministri Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm nga presidenti shqiptar, Ilir Meta....

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...