E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Policia greke

Etiketim: policia greke

U kap me drogë, policia greke kontroll në shtëpinë e shqiptarit...

Policia greke ka ushtruar kontroll në banesën e 49-vjeçarit Artan Meleqi nga Delvina. Kontrolli është bërë në banesën e tij në Athine. Meleqi u kap dje...

Goditet grupi i trafikut të drogës Shqipëri-Greqi, 21 të arrestuar

Policia greke godet nje grup te trafikut ndërkombëtar të drogës nga Shqipëria në Greqi. Grupi trafikonte marijuane përmes kufirit greko-shqiptar ne Igumenicë dhe me pas...

Trafik droge Shqipëri-Greqi-Turqi, arrestohen 3 shqiptarë

Policia greke ka goditur një grup të trafikut ndërkombëtar të drogës Shqipëri-Greqi-Truqi, ndërsa në pranga janë venë 3 shtetas shqiptarë. Operacioni është zhvilluar në Orestiada,...

Greqi, tentoi të grabiste pronarin e një pike bastesh, arrestohet shqiptari

Policia greke ka arrestuar një 23-vjeçar shqiptar, pasi ka tentuar të grabiste pronarin e një pike bastesh. Siç bëjnë te ditur autoritetet helene, pronari nuk...

FOTO/ Ja kush është shqiptari që u arratis nga qelia në...

Policia greke ka publikuar foton e shqiptarit të arratisur nga paraburgimi i Atikës në Athinë mëngjesin e sotëm. Ai është një 40-vjeçar, i ndaluar...

Vrasja në Greqi/ Identifikohet viktima! Detajet

Policia e Shtetit deklaratë për vrasjen e një shtetasi shqiptar në Greqi Ditën e djeshme, Policia e Shtetit u informua nga Policia greke për vrasjen...

Policia greke qëllon me armë emigrantët romë

Në Greqi ndodhi e njëjta gjë si me rastin ”Kacifas” në Bularat, ku policia ju përgjigj agresionit. Sipas medias greke ”Greek Reporter”, policia ka...

Policia Greke rrëzon pretendimet: Kostandino Kaçifa nuk u vra për flamurin

Policia Greke ka rrëzuar të gjitha pretendimet që minoritari Kostandino Kaçifa të jetë vrarë për flamurin apo të jetë provokuar nga pala shqiptare. E përditshmja...

Greqi, dy shqiptarë kapen me 58 kg drogë

Policia greke në Kozan ka arrestuar dy shqiptarë me 58 kilogram drogë. Operacioni për arrestimin e dy shqiptarëve u zhvillua ditën e djeshme, ku...

Trafikonin kokainë dhe kanabis në Athinë, në pranga 2 shqiptarë

Policia greke ka goditur një grup që trafikonte drogë në zona të ndryshme të Athinës. Në pranga janë vënë dy shqiptarë dhe një grek. Në...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati/ Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte keqardhja...

Andi Bushati: Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati - Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte...