E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Policia e Tiranës

Etiketim: policia e Tiranës

VIDEO/ I dënuar me 20 vite burg në Itali, prangoset në...

Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar pas dënimit me 20 vite burg për disa akuza. Dënimi ishte dhënë nga gjykata e Romës. Policia e Tiranës tha...

“Jepi, fryji fryji….Je me 0.56 mg/l alkol, do të shoqërohesh për...

Policia e Tiranës i ka zënë pritë gjatë natës, drejtuesve të makinave në Unazën e Madhe për përdorimin e alkolit. Nje automjet "Porche Panamera GTS"...

‘Tubim i paligjshëm’ para policisë, paditen 15 protestues

Policia e Tiranës procedon 15 qytetarë, me pretendimin se morën pjesë në një protestë të paligjshme. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se protestuesit akuzohen...

‘Stop, ndalo’, si tentoi i riu me kanabis në makinë t’i...

Një 24-vjeçar ka rënë në pranga, pasi u kap me një sasi lëndësh narkotike. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet B.S. Siç bëjnë të ditur...

Arrestohen 7 vetë në Kamëz: e shembën me grushta të riun...

Policia e Tiranës në bashkëpunim me Komisariatin nr 5 ka arrestuar 7 persona pasi në një lokal në Laknas, Tiranë, shembëm me grushta një 35...

VIDEO/ Shpërndanin drogë pranë gjimnazeve të Tiranës, 4 të arrestuar (Emrat)

Policia e Tiranës ka arrestuar 4 persona të cilët dyshohet se shpërndanin lëndë narkotike në afërsi të gjimnazeve të Tiranës. Shërbimet e Policisë të...

“Shoferët e urbanëve të dehur”, Policia e Tiranës u bën kontroll...

Nisur nga disa shqetësime të qytetarëve të denoncuara në numrin 112, se drejtues të linjave të transportit publik qytetas drejtojnë urbanët nën efektin e...

19-vjeçari nga Tirana befason policinë, i zbulohet në Dajt arsenali me...

Policia e Tiranës ka nisur procedimin ndaj një 19-vjeçari pasi gjatë një kontrolli i është zbuluar një arsenal armësh sportive. Sipas të dhënave zyrtare u...

Pikaset nga patrulla, 27-vjeçari në kërkim i bën zbor policisë, ndjekje...

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 27-vjeçar të shpallur në kërkim për disa vepra penale si “plagosje e lehtë me dashje”, “Kanosje”,...

Gruas i falsifikojnë firmën, i vjen në shtëpi fatura e telefonit...

Një person ka falsifikuar firmën e një gruaje për të regjistruar disa numra telefoni në emër të saj. Gruaja nga Tirana e zbuloi këtë skemë...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...