Ballina Etiketimet Plehrat

Etiketim: plehrat

VIDEO-Denoncimi: Krim i rëndë mjedisor te Shkalla e Tujanit, plehrat dhe...

Lumi te Shkalla e Tujanit është dëshmia e krimeve mjedisore që kanë përfshirë shumë rajone të vendit. Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar videon e një qytetari...

Rama: Landfilli i Durrësit do të mbyllet

Kryeministri Edi Rama, ishte dëshmitar se çfarë ndodh në vend-grumbullimin e mbetjeve në Porto Romano të Durrësit. Në takimin për projektet e këtij qarku,...

Lamtumirë balta e plehrat, merr jetë një lagje e re në...

Balta dhe plehrat përpara pallateve deri pak muaj  më parë i kanë lënë vend tashmë stolave dhe lulishteve të sistemuara duke sjellë një transformim...

“Alarm” mjedisor në Durrës, plehrat mbulojnë bregdetin

Mbetjet kanë mbuluar një pjesë të konsiderueshme të bregdetit të Durrësit duke krijuar një situatë alarmi mjedisor. Janë mbetjet që deti po kthen pas prurjeve...

Si votuan deputetët për ‘Plehrat’, habit qëndrimi i Sali Berishës

REPORT TV ka zbardhur procesverbalin e votimit të dekretit për mbetjet që u votua pro duke e shfuqizuar ligjin e miratuar një vit më parë. Mes dekreteve...

“Plehrat”, socialisti Besnik Bare: Dekreti i Nishanit s’qëndron, ja pse abstenova

Është folur shumë në lidhje ligjin e importit të mbetjeve i cili u diskutua gjatë në sesionin e shkuar parlamentarë por që nuk u...

“Importohen e digjen plehra”, Spaho: Ja pse duhet referendumi

Duke sjellë si fakt ndërtimin e inceneratorëve, deputeti demokrat Edmond Spaho deklaroi se plani i qeverisë është që në Shqipëri të importohen plehra dhe...

Diskutimi publik për plehrat, Feruni: AKIP platformë për qeverinë

Ambientalisti Lavdosh Feruni tha në studion e “Ekopolitikë” me gazetaren Aurora Sulçe se AKIP do ti ofrojë një platformë qeverisë gjatë diskutimit publik për...

Eduard Shalsi: Do rishikohet ligji për plehrat

Partia Socialiste pas tërheqjes nga diskutimi i dekretit të ligjit të mbetjeve në Kuvend ka vendosur që ta rishikojë ligjin. Në një intervistë për Report Tv,...

Kokëdhima: “Tërheqja” nga plehrat, taktikë djallëzore. Të përgatitemi për “luftë!”

Kryetari i ZGJIDHJA-s, Koço Kokëdhima, u bëri thirrje shqiptarëve që të përgatiten për “luftë”, për të mos lejuar qeverinë e Edi Ramës që të...

EDITORIAL

Kryemadhi: Protesta popullore kundër Ramës

Skandalet e fundit që faktojnë përfshirjen e zyrtarëve qeveritarë në vjedhjen e votave dhe bashkëpunimin me bandat...

FORUM

Po vjen Dimri Arab

Nga Hassan Hassan Tre vjet më parë, sekretari i atëhershëm i Mbrojtjes, Eshton Karter, e cilësoi dominimin në...

A shkoi Gruevski në Hungari nga Shqipëria? Ambasada hungareze preferon të mos komentojë

Nga Ardi Pulaj - Debati se si ish kryeministri nacionalist e populist i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i kërkuar...