E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Plazhet

Etiketim: plazhet

Përmbyten plazhet e Spanjës nga cunami

Një cunami rreth 1.5 metra i lartë ka ndodhur në plazhet e Majorcës dhe Menorcës në Spanjë. Një valë deti e lartë goditi bregun perëndimor...

10 plazhet më të pëlqyera në botë, sipas Instagramit /FOTO

Në Instagram, plazhet më të vizituara dhe më të preferuara në botë kanë më mijëra hashtagë dhe etiketime. Atje ku të gjithë njerëzit ëndërrojnë...

Njihuni me plazhet më spektakolare të Shqipërisë

Këto më poshtë janë plazhet më spektakolarë të Shqipërisë. Pjesa më e madhe e tyre ndodhen në Gadishullin e Karaburunit, por edhe në pjesën Perëndimore...

Klosi: Kontrolle të rrepta për sigurinë në plazhe, det dhe ndotjen...

Ministri Blendi Klosi premtoi tolerancë zero ndaj të gjithë subjekteve që nuk do të respektojnë ligjet dhe do të cënojnë mbarëvajtjen e sezonit turistik. Gjatë...

Sezoni turistik, gjendje alarmante nga ujërat e zeza në plazhe

Në pikun e sezonit turistik, zona e plazhit në Durrës është mbuluar nga ujërat e zeza. Shkak për këtë janë bërë defektet në rrjetin...

Monitorohet cilësia e ujit të detit në plazhe

Në kuadër të fushatës së ndërgjegjësimit mbi cilësinë e ujit të detit, Rrjeti i Informimit i BE-së ndërmori veprime për monitorimin e ujit të...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...