E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Plazhet

Etiketim: plazhet

Përmbyten plazhet e Spanjës nga cunami

Një cunami rreth 1.5 metra i lartë ka ndodhur në plazhet e Majorcës dhe Menorcës në Spanjë. Një valë deti e lartë goditi bregun perëndimor...

10 plazhet më të pëlqyera në botë, sipas Instagramit /FOTO

Në Instagram, plazhet më të vizituara dhe më të preferuara në botë kanë më mijëra hashtagë dhe etiketime. Atje ku të gjithë njerëzit ëndërrojnë...

Njihuni me plazhet më spektakolare të Shqipërisë

Këto më poshtë janë plazhet më spektakolarë të Shqipërisë. Pjesa më e madhe e tyre ndodhen në Gadishullin e Karaburunit, por edhe në pjesën Perëndimore...

Klosi: Kontrolle të rrepta për sigurinë në plazhe, det dhe ndotjen...

Ministri Blendi Klosi premtoi tolerancë zero ndaj të gjithë subjekteve që nuk do të respektojnë ligjet dhe do të cënojnë mbarëvajtjen e sezonit turistik. Gjatë...

Sezoni turistik, gjendje alarmante nga ujërat e zeza në plazhe

Në pikun e sezonit turistik, zona e plazhit në Durrës është mbuluar nga ujërat e zeza. Shkak për këtë janë bërë defektet në rrjetin...

Monitorohet cilësia e ujit të detit në plazhe

Në kuadër të fushatës së ndërgjegjësimit mbi cilësinë e ujit të detit, Rrjeti i Informimit i BE-së ndërmori veprime për monitorimin e ujit të...

EDITORIAL

Kushtetuta u zbatua. Sandër Lleshi, ministër

-Dje ministria e mbrojtjes dërgoi me urgjencë në presidencë shkresën për largimin nga shërbimi aktiv ushtarak të...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...