E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Plazhe

Etiketim: Plazhe

Dy javët e fundit të sezonit turistik, Loka: Policia do vazhdojë...

Drejtori i Departamentit për Sigurinë, Gjovalin Loka, i shoqëruar nga Drejtoresha për Kufirin dhe Migracionin Durrës inspektoi sot  plazhin e Spillesë dhe të gjithë...

Shqipëria dhe Greqia, sa afër dhe larg! Pushime patriotike apo me...

Në jodin dhe kripën e Jonit u rrita dhe kam mbresa e kujtime shumë të bukura nga fëmijëria në qytetin bregdetar të Sarandës. Por,...

Izet Haxhia nga burgu: Të gjithë po fshihen mbrapa plazheve

Kërkesa e Izet Haxhisë për rihapjen e dosjes ''Hajdari'', ku ai është dënuar si bashkëpunëtor me 25 vite burg ndodhet në Gjykatën e Apelit....

“TripAdvisor”: Ja plazhet më të mira në botë

Një plazh i veçantë në Karaibe, më konkretisht në shtetin Turks & Caicos, është shpallur si më i miri në botë për vitin 2018...

Ligji i ri në Tajlandë, nuk lejohet duhanpirja në plazhe

Për shkak të sasisë së madhe të hedhurinave, më saktë bishtat e cigareve, autoritetet tajlandeze morën vendim për ndalesën e konsumimit të cigareve nëpër...

28 të mbytur në bregdetin shqiptar, Rama: Dikush pëson infarkt, kësaj...

Kryeministri Rama gjatë një takimi me gazetarë, nga Velipoja, një ditë pas mbledhjes së dytë të qeverisë ka dhënë qëndrimin e tij, pas interesit...

Një zhytje në Shqipëri

Plazhet që ceken nga ujërat e tejdukshme të Mesdheut e bëjnë vendin e shqiponjave një destinacion tejet befasues për pushimet verore. Vetëm vitin e...

Humor/Si i shohin shqiptarët e Kosovës plazhet në Shqipëri

Në media ka nisur që me hapjen e sezonit veror debati për cilësinë e turizmit në Shqipëri. Si çdo vit ka raportime dhe dëshmi...

Mbytjet në plazhe, Manjani: Për Ramën, faj kanë ata që vdesin

Viktimat e mbytjeve tragjike në plazhet shqiptare, kanë humbur jetën edhe si pasojë e mos kushteve që shteti duhet të marrë në vijën bregdetare. Mbi...

Gazetari zbulon me fakte skandalin që po ndodh në plazhet shqiptare

“Diskriminimi” ndaj vëllezërve tanë kosovarë duket se po kthehet në një trend në plazhet shqiptare, ku gjithnjë e më tepër abuzohet me rritjen e...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...