E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Platforma

Etiketim: platforma

S’ka pjesëmarrje normale në Kuvend – Për 10 ditë, Opozita shpall...

Detaje të reja zbardhen nga mbledhja e opozitës së bashkuar në Shkodër. Duke iu referuar burimeve nga mbledhja që vijoi me dyer të mbyllura pas...

“Të përjashtuarit” e PD-së me propozim të ri, dorëzohet këtë javë

Organigrama e re e Partisë Demokratike, ende e pamiratuar, shoqërohet nga një projekt-statut i ri, të hartuar nga anëtarë të Këshillit Kombëtar. Janë po...

Platforma e bashkëqeverisjes/Rama: Qytetarët zgjidhin direkt problemet (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, prezantoni platformën www.shqiperiaqeduam.al, bashkëqeverisëse me qytetarët, që sipas tij, synon ta bëjë Shqipërinë më të mirë. “Jemi gati me një rrejt...

Lista/ Platforma për ringritjen e PD-së, kritikët që nuk iu bashkuan...

Platforma për lëvizjen brenda Partisë Demokratike mbështetet nga disa ish-drejtues dhe deputetë të PD, por ajo që bie në sy është fakti që mes...

Idrizi: Ja platforma me 7 pika për zgjidhjen e krizës politike

Situata politike në vend mbetet shumë e tensionuar dhe partitë vijojnë që të prezantojnë platformat e tyre për të dalë nga ky ngërç. Edhe...

Zyberi: Platforma dha alibi për shpëtimin e Gruevskit dhe Ivanovit

Partitë politike shqiptare në mënyrë të gabuar e nënshkruan dhe e prezantuan deklaratën dhe me këtë i dhanë alibi presidentit Gjorge Ivanov dhe VMRO...

Publikohen për herë të parë dokumentet tepër sekret të Sigurimit të...

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentat e ish-Sigurimit të Shtetit (AIDSSh), ka publikuar sot disa Platforma të Punës Operative të Organeve të Punëve të Brendshme te...

Platforma shqiptare, BDI: U arrit në Shkup

Platforma shqiptare nuk është ashtu siç e përshkruan presidenti Gjorgje Ivanov. Ky ka qenë reagimi i BDI-së pas letrës që Ivanov u dërgoi ndërkombëtarëve...

Zaev: Roli i Ramës dhe platforma e partive shqiptare

Platforma e shqiptarëve për avancimin e të drejtave të tyre në shtetin maqedonas është bërë në Maqedoni dhe jo në Shqipëri, – ka deklaruar...

“Maqedonia ra!”mediat ruse parashikojnë luftë në rajon.”Bie Platforma e Ramës”

Vetëm dy minuta pas vendimit të presidentit maqedonas, Gjorgji Ivanov për të mos i dhënë mandatin e kryeministrit Zoran Zaev, portali rus ‘Sputnik’ e...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...