E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Platforma

Etiketim: platforma

“Platforma”, Rama: Po mbillet fara e vetëdijes në administratë

Kryeministri Edi Rama pohoi se është rritur numri i qytetarëve të cilët adresojnë në platformë  shqetësimet e tyre. Teksa prezantoi rastet e zgjidhur, shefi...

Kandidate për Bashkinë e Shkodrës? Zv.kryeministrja Mesi: Rëndësi ka platforma

Zëvendëskryeministrja Senida Mesi shprehet besimplotë se më në fund shkodranët do të votojnë alternativën e PS-së për Bashkinë e Shkodrës. Në një intervistë për gazetën...

S’ka pjesëmarrje normale në Kuvend – Për 10 ditë, Opozita shpall...

Detaje të reja zbardhen nga mbledhja e opozitës së bashkuar në Shkodër. Duke iu referuar burimeve nga mbledhja që vijoi me dyer të mbyllura pas...

“Të përjashtuarit” e PD-së me propozim të ri, dorëzohet këtë javë

Organigrama e re e Partisë Demokratike, ende e pamiratuar, shoqërohet nga një projekt-statut i ri, të hartuar nga anëtarë të Këshillit Kombëtar. Janë po...

Platforma e bashkëqeverisjes/Rama: Qytetarët zgjidhin direkt problemet (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama, prezantoni platformën www.shqiperiaqeduam.al, bashkëqeverisëse me qytetarët, që sipas tij, synon ta bëjë Shqipërinë më të mirë. “Jemi gati me një rrejt...

Lista/ Platforma për ringritjen e PD-së, kritikët që nuk iu bashkuan...

Platforma për lëvizjen brenda Partisë Demokratike mbështetet nga disa ish-drejtues dhe deputetë të PD, por ajo që bie në sy është fakti që mes...

Idrizi: Ja platforma me 7 pika për zgjidhjen e krizës politike

Situata politike në vend mbetet shumë e tensionuar dhe partitë vijojnë që të prezantojnë platformat e tyre për të dalë nga ky ngërç. Edhe...

Zyberi: Platforma dha alibi për shpëtimin e Gruevskit dhe Ivanovit

Partitë politike shqiptare në mënyrë të gabuar e nënshkruan dhe e prezantuan deklaratën dhe me këtë i dhanë alibi presidentit Gjorge Ivanov dhe VMRO...

Publikohen për herë të parë dokumentet tepër sekret të Sigurimit të...

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentat e ish-Sigurimit të Shtetit (AIDSSh), ka publikuar sot disa Platforma të Punës Operative të Organeve të Punëve të Brendshme te...

Platforma shqiptare, BDI: U arrit në Shkup

Platforma shqiptare nuk është ashtu siç e përshkruan presidenti Gjorgje Ivanov. Ky ka qenë reagimi i BDI-së pas letrës që Ivanov u dërgoi ndërkombëtarëve...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Si duhet t’i përshtatemi Globalizimit 4.0

Nga Klaus Schwab Gjeneve- Pas Luftës së Dytë Botërore, bashkësia ndërkombëtare u bashkua për të ndërtuar një të...

10 sfidat e Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi

Nga Roland Qafoku Colin Powell ishte gjenerali me 4 yje i ushtrisë amerikane, por edhe kur u emërua...