E martë, Qershor 19, 2018
Ballina Etiketimet Plarent Ndreca

Etiketim: Plarent Ndreca

Kallëzimi/Kryeinspektori i Beratit akuzon Plarent Ndrecën: Më bëri presion për t’u...

Altin Kazazi, kryeinspektori i ISHMP-së në qytetin e Beratit, i cili është kallëzuar në prokurori nga ana e Kryeinspektorit të komanduar të ISHMPU-së Plarent...

Akuzat e teknikes së PD, DAP hetim për sekretarin e MAS

Drejtoria e Administratës Publike (DAP) ka vendosur nisjen e hetimit disiplinor ndaj Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Arsimit dhe të Sportit, Plarent Ndreca. Vendimi...

Akuzat e ministres së Arsimit, reagon Plarent Ndreca: Karabina po gënjen

Ish-Sekretari i Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca i është kundërpërgjigjur akuzave të fortë të ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina, ndërsa theksoi se kjo...

Pagat në arsim, sekretari i MAS i përgjigjet ministres: I kam...

Ndërsa Ministrja teknike e Arsimit, Mirela Karabina ka denoncuar sot mungesën e pagave për punonjësit e institucionit që ajo drejton ka ardhur edhe reagimi...

Letër Kryeministrit – Ndreca informon Ramën për shkeljet e Ministres së...

Pas përplasjes me Ministren teknike të Arsimit, Sekretari i Përgjithshëm i MAS Plarent Ndreca i është drejtuar me një letër kryeministrit Edi Rama, ku...

Tension te MAS, ministrja akuzë sekretarit: Lëviz me njerëz të armatosur

Thellohet konflikti mes ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina dhe sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca, për të cilin ajo kishte firmosur urdhër...

Pezullimi nga detyra i Plarent Ndrecës, Prokuroria letër Ministrisë së Arsimit...

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë, i ka dërguar një letër Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, ku kërkon informacion për sekretarin e...

Refuzohet kërkesa e Karabinës për shkarkimin e Sekretarit të MAS

Komisioni Kombëtar i Përzgjedhjes së Trupës së Lartë Drejtuese ka refuzuar kërkesën e Ministres se Arsimit dhe Sportit, Mirela Karabina, për shkarkimin nga detyra...

U kallëzua nga ministrja. Pezullohet Sekretari i MAS

Është pezulluar sot nga detyra Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca. Pezullimi i Sekretarit të MAS u firmos nga ministrja teknike,...

Paditet në prokurori, sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Mirela Karabina ka depozituar sot në Prokurorinë e Përgjithshme dhe në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë kallëzimin penal me...

EDITORIAL

Dëgjesa e Veliajt me arkitektët: Të pezullohet puna në Teatrin Kombëtar

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka mbledhur sot për një dëgjese publike urbanistët, arkitektët dhe specialistët e ndërtimeve në...

FORUM

Ish-drejtori i Policisë Prençi, letër kolegut të vrarë Artan Cuku….

Ahmet Prençi mbetet një figurë e nderuar në historinë e Policisë së Shtetit. Një shënim i pazakontë është...

Qeveria Merkel nuk shpartallohet edhe paksa ditë…

Nga DW: Angela Merkeli fitoi kohë. Qeveria nuk do të shpartallohet. Të paktën hë për hë. Por...