E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Petro Koçi

Etiketim: Petro Koçi

Ish-anëtari i Byrosë Politike në tribunën e nderit të “Rilindjes”. Reagon...

Kiço Mustaqi  shfaqet në krah të zëvëndësministrit të Mbrojtjes, Petro Koçi, në ceremoninë e përvjetorit të Divizionit “Asim Zeneli”. Kiço Mustaqi, ish-ministër i Mbrojtjes në...

GËZUAR 2017 nga Petro Koçi: Vitin e Ri si gjithmonë e...

Nga Albina Gjergji Duke e konsideruar stinë të mbarë kombëtare fundvitin e ‘90-ës, zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi u uron shqiptarët një 2017 plot jetë...

FA ndërtojnë 45 m urë “bailey” në Grazhdan të Gramshit (FOTO)

Efektivët e Batalionit të Xhenios të Forcave të Armatosura përfunduan ndërtimin e urës "bailey" në fshatin Grazhdan, Njësia Administrative Kukur të Bashkisë Gramsh. Për dorëzimin...

Koci: Fitorja e Trump si e Ramës, erdhën në pushtet në...

Fitorja e Donald Trump në garën presidenciale amerikane, ka bërë që liderët të reagojnë, qofshin me mesaazhe urime apo keqardhje. Urimin për zgjedhjen e Donald...

Petro Koçi: Nishani dekoroi 67 ballistët për qëllime politike dhe elektorale

Dekorimi i 67 ballistëve nga presidenti Bujar Nishani ka qëllime të mirëfillta politike dhe elektorale. Kështu ka deklaruar zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi i cili...

Gradohen studentët ushtarakë shqiptarë që studiuan në Turqi

9 studentë ushtarakë shqiptarë që përfunduan studimet në Turqi u titulluan oficerë dhe iu dha grada nëntoger. Në ceremoninë e zhvilluar të hënën në ambientet...

Aleatët: Rama indiferent, të garantohet votimi elektronik, nëse jo protesta

Flasin aleatët e Ramës, lidhur me vendimet e PS-së mbi Reformën Zgjedhore: Nëse vazhdon në drejtimin e kundërt, do të braktiset Nga: Redjon Shtylla Në çfarë...

Fillon stërvitja e përbashkët e koduar “Joint Effort-16”

Filloi sot stërvitja e përbashkët “Joint Effort-16”, e cila do të zhvillohet në vendin tonë nga data 19-29 shtator 2016 . Kjo stërvitje është...

Koçi:Koalicioni do te jete i bashkuar ne zgjedhjet e Dibres

Zevendesministri i Mbrojtjes Petro Koçi, njekohesisht dhe kryetar i Partise Socialiste te Vertet, thote se koalicioni do te jete i bashkuar ne zgjedhjet e...

Koçi: Klani “Berisha” ka në dorë frenat e gjyqësorit aktual

Flet për "Koha Jonë", zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi: Si përfunduan të “fortët” në radhët e politikës  Intervistoi: Redjon Shtylla  Historia e përgjimeve, reforma zgjedhore, dekriminalizimi...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

“Herët e para” të Ilir Metës si thyerje e tabuve të një Presidenti

Nga Gëzim Saliu -  Ishin thuajse të gjithë të sigurt se Ilir Meta do ishte një President ndryshe...

Me Ramën nuk mund të negociohet

Nga Kastriot Islami - Studentët e kanë kuptuar se Rama është një monstër… prandaj nuk pranojnë të negociojnë...