E martë, Nentor 20, 2018
Ballina Etiketimet Petro Koçi

Etiketim: Petro Koçi

Petro Koçi jep lajmin e hidhur, ndahet nga jeta punonjësi i...

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi njofton vdekjen e një prej punonjësve të vjetër të Partisë Socialiste, Haxhi Balla. “Dhimbje për ndarjen nga jeta të Haxhi...

“Lleshi”, Zv.ministri i Mbrojtjes: Kjo çështje, të zgjidhet në respekt të...

Për zv/ministrin e Mbrojtjes, Petro Koçi procedurat që po ndjek Presidenti Ilir Meta për dekretimin e Sandër Lleshajt në postin e ministrit të Brendshëm...

Petro Koçi, “flakë për flakë” serbit

Në Ministerialin e Mbrojtjes të Europës Juglindore (SEDM),që zhvillohet sot në Beograd, zëvendësministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, iu përgjigj flakë për flakë sekretarit të...

Zv/ ministri i Mbrojtjes: Kufijtë janë vijë e kuqe, s’bëhet fjalë...

Zv/ ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi i ftuar në studion e Report Tv komentoi debatin për rishikimin e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. "Kufijtë janë vijë...

Kontrabanda e naftës me ish-Jugosllavinë, Petro Koçi: Berisha u kompromentua rëndë...

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, nuk rresht së akuzuari ish-kryeministrin Sali Berisha, në lidhje me deklaratat e tij për Kosovën dhe qëndrimin ndaj presidentit të...

NATO bazë ajrore në Kuçovë, Petro Koçi: Shqipëria rol për sigurinë...

Pas lajmit që dha kryeministri Edi Rama se në Kuçovë do të ndërtohej baza ajrore e NATO-s në Ballkanin Perëndimor, vjen një reagim nga...

Tjetër mision në Afganistan, thirrja e Petro Koçit: Shqiptarë, bëni sa...

30 efektivë të forcave ushtarake të Shqipërisë u nisën drejt Afganistanit në nje mision paqëruajtës. I teti ky që Shqipëria merr pjesë si vend...

Petro Koçi: Duhet përshëndetur akti i Tahirit, prokuroria e lirë të...

Zëvendësiministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka qënë i ftuar në studion e Report Tv ku është shprehur lidhur me ngjarjet dinamike të ditëve të fundit, që nga...

Tahiri la mandatin, vjen reagimi i parë nga një zyrtar i...

Pas lënies së mandatit nga Saimir Tahiri ka ardhur dhe  reagimi i parë nga një zyrtar i qeverisë. Ka qenë Petro Koçi, zëvendës ministër i...

“Emergjenca nga përmbytjet”, zv.ministri Koçi: Nuk kemi fatkeqësi natyrore

ZV/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ishte i ftuar ditën e sotme në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 për të folur për...

EDITORIAL

Papa Francesku: Gjergj Kastriot-Skenderbeu, mbetet atlet i Krishterimit

Papa Francesku mbetet një mik i madh i shqiptarëve. Këtë të hënë organizuar nga e ngarkuara me...

FORUM

Dokrrat e Kotzias për kufinjtë e Shqipërisë dhe një rrezik

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...