E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Petrit Vasili: FMN rrëzon koncesionet e Kryeministrit

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar pas raportit të Fondit Monetar Ndërkombëtar. Në një postim në facebook, Vasili shkruan se...

Petrit Vasili: Të kthehen mbrapsht vendimet që cënojnë Vettingun

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat ka përsëritur apelin për kthimin e vendimeve të miratuara nga mazhoranca...

Petrit Vasili: Lu dhe Vllahutin, mos heshtni dhe shpëtojeni Vetingun

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar nga ambasadori i SHBA, Donald Lu dhe ambasadorja e BE, Romana Vllahutin që të ndërhyjnë...

Vasili: Informojeni Ramën që tatimet dhe doganat i ka pasur PS

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot për deklaratat e Edi Ramës gjatë takimit me biznesmenët kryesorë në Shqipëri. Duke u...

Paralajmërimi i Vasilit: Shërbimet partnere do nxjerrin fakte për llogari të...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka paralajmëruar zhvillime të rëndësishme për lidhejet e krimit me politikën në Shqipëri. Në fjalë e mbajtur...

Petrit Vasili: Albin, mos u lodh kot me Ramën. Ja fali...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar debatin online, mes kryeministri Edi Ramës dhe kreut të Vetëvendosjes në Kosovë, Albin Kurti. Vasili i...

TVSH ”bllokon” parlamentin, Vasili: Kuvendi në një sekt që nuk flet,...

''Parlamenti është kthyer në një sekt që nuk flet''. Kështu ka deklaruar kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili pas...

Kritikët e huaj i nxjerrin ”sekretin”, Vasili: Shkollëpaku edhe penelin e...

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një statusi në rrjetin social facebook, ka reaguar pas lajmit, se kritika e huaj i...

Petrit Vasili: Kryeministri qesharak, përbuz shqiptarët nga Amerika

Nga Nju Jorku, në një intervistë për Zërin e Amerikës, Edi Rama nuk deshi të komentojë situatën e Shkozës, ku shumë banesa do të...

Petrit Vasili: Kryeministër, tërhiqu nga taksa e shëndetit

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka kërkuar anulimin e një projekti të qeverisë për taksën e pullave të barnave. Në një koment në...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...

Klevis Balliu: Nesër qytetarët kanë detyrimin ndaj vendit të marrin mbrapsht Parlamentin

Nga KLEVIS BALLIU/  Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...