E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Vasili: S’e kisha menduar asnjëherë të isha kryetar i LSI, nuk...

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka komentuar zgjedhjen e Ilir Metës si President i Republikës dhe zgjedhjen e tij në krye...

Kujt po i çon postën sot Oni Pustina?! (VIDEO)

Jemi mësuar ta shohim në shumë role, si model në pasarela, si lajmëtari i Maria de Filippit në "C`e posta per te" apo në...

Petrit Vasili: Kemi vetëm një objektiv, LSI të dalë forcë e...

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi takime me anëtarësinë në Kuçovë dhe në Berat, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së. Duke marrë fjalën në...

Vasili: Zgjidhja është e lehtë, politika i ka gjërat e qarta...

Ministri i Drejtësisë, njëherësh edhe kreu i LSI Petrit Vasili tha se politika e ditës prodhon shumë lajme por nuk jep zgjidhje. Në përfundim të...

Kreu i LSI, Vasili: Shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë në funksion...

Vendimi i kreut të Partisë Socialiste Edi Rama për të tërhequr nga gara kandidatin socialist për Bashkinë e Kavajës, është përshëndetur edhe nga kryetari...

Vasili: Të lëshojmë nga vetja për stabilitetin dhe sigurinë e vendit

Kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe kandidatët për deputetë në qarkun e Tiranës vendosën kurora me lule në bustin e Qemal Stafës me...

VIDEO/Si e priti Kryemadhi lajmin “Meta President” dhe “Vasili Kryetar”

Në intervistën ë saj të parë si zv.kryetare e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi thotë për “Komiteti” se ishte e papërgatitur për zgjedhjen...

Petrit Vasili, zyrtarisht kryetar i LSI

Konventa Kombëtare e LSI votoi sot unanimisht Petrit Vasilin si Kryetar të LSI-së. Në fjalën e tij në Konventë, Vasili pohoi se qëllimi i partisë...

Vasili: LSI do të jetë vetëm forcë e parë. Ne garantojmë...

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvillon sot Konventën Kombëtare për zgjedhjen e kryetarit të ri të saj. Pas Monika Kryemadhit, në foltoren e Konventës së LSI...

Ju ka bërë përshtypje shprehja e Metës “Me qetësi dhe dashuri”,...

Shprehja e përsëritur herë pas here nga kreu i LSI, Ilir Meta, i zgjedhur si president i ri i vendit, “Me qetësi dhe dashuri”...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...