E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Ushtria kundër kanabisit/ Petrit Vasili: Droga është çështje shumë serioze

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili është në një linjë me ministrin e Drejtësisë, Ylli Manjani lidhur me çështjen e kanabisit. “Besoj se...

PS dhe PD dolën kundër/Petrit Vasili: Listat e hapura janë përvojë...

Lëvizja Socialiste për Integrim mbetet e vendosur për të çuar përpara listat e hapura për deputetë. Ideja e propozuar nga kreu i Paramentit dhe...

Çështja çame, Vasili: E gjithë klasa politike ka mbështetur rezolutat. Bumçi:...

Çështja çame e rikthyer furishëm në debatin politik në vend gjatë ditëve të fundit, është tema e emisionit të radhës “Arena” i titulluar “Paqja...

Kosova siguron përfaqësim në asamblenë e KiE, Vasili: Vendim historik

STRASBURG- Kosova ka siguruar sot përfaqësimin e saj në Asamblenë e KiE. Fill pas lajmit, kryetari i Grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim,...

Petrit Vasili: Vendimi i KiE për Kosovën është historik

Kryetari i Grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim,  Petrit Vasili përshëndeti votimin e Byrosë së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës  lidhur me...

Vasili: Nëse ligji për mbetjet devijohet, të anulohet përgjithmonë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili tha se një devijim i vetëm në lidhje me ligjin për importin e mbetjeve përbën një...

Apeli i LSI-së: Fryma e konsensusit të shoqërojë dhe miratimin e...

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim(LSI), Petrit Vasili, konfirmoi sot vullnetin e kësaj force politike për miratimin me konsensus të paketës...

Ligji i mbetjeve, LSI dorëzon në kuvend amendamentin: Të përfshihet shoqëria...

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar në Kuvend një amendament për ligjin e mbetjeve. Amendamenti është propozuar nga kreu i grupit të LSI, Petrit...

Ndryshimet në qeveri, Petrit Vasili: Ministrat që nuk kanë impenjim të...

Lëvizja Socialiste për Integrim sugjeron një vlerësim të punës së ministrave për të mundësuar ndryshimet në qeveri. Kryetari i grupit parlamentar Petrit Vasili, në...

Nenet që prekin median, Manja e Vasili: Do të ndryshohen

Maxhoranca tërhiqet dhe nga neni 6 që censuron median në ligjin për prokurorinë e zakonshme, sikurse bëri dhe për nenin 13 në ligjin e...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimeve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...