E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Petrit Vasili: Klement Balili duhej të ishte arrestuar

Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka komentuar deklaratat e deputetit Ben Blushi lidhur me arrestimin e të kërkuarit nga policia, Klement...

Vetingu, Vasili: Të fitojmë kohën e humbur për zbatimin e reformës...

Kreu i grupit parlamentar të LSi-së, Petrit Vasili komentoi sot vendimin e Gjykatës Kushtetuese për ligjine Vetingut, duke e cilësuar si një fakt mjaft...

Vasili: LSI në mbështetje të plotë të dekriminalizimit

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka deklaruar se LSI-ja është në mbështetje të plotë të zbatimit të dekriminalizimit. Deklarata e Vasilit vjen...

Akuzat e PD, Petrit Vasili: Basha të ndaj se ku është,...

Pas akuzave të Partisë Demokratike në adresë të LSI-së ka ardhur dhe reagimi i Kreut të Grupit Parlamentar të kësaj force politike, Petrit Vasili. Në...

Vasili: Ndërhyrje urgjente për biznesin Call Center. Duhet paketë masash

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili zhvilloi sot një takim me përfaqësues të biznesit Call Center në Shqipëri. Pas miratimit...

Ligji i ri, Vasili takim me drejtuesit e call center

Pas miratimit nga Senati Italian i ligjit të ri që shtrëngon kushtet për zhvendosjen e kompanive call center në një territor jo të BE-së...

Debati në Komision – Laborantët dhe LSI kundër dhënies me koncesion...

Propozimi për dhënien me koncension të shërbimit laboratorik ka ngjallur kundërshtime. LSI ka kundërshtuar edhe këtë koncension ndërsa laborantët i kanë kërkuar ministrit të...

Kush janë drejtuesit e rinj të forumeve të LSI

Endrit Braimllari Sekretar i Përgjithshëm i LSI-së; Luan Rama dhe Kejdi Mehmetaj Nënkryetar të LSI-së; Petrit Vasili, Zëvendëskryetar i LSI-së Konventa Kombëtare Zgjedhore e LSI-së...

Petrit Vasili: LSI, parti e të rinjve që funksionon si makineri

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) nisi sot punimet e Konventës Kombëtare Zgjedhore. Konventa u hap nga fjala përshëndetëse e Petrit Vasilit i cili theksoi se...

Risitë e LSI në Konventën Zgjedhore. Ja kush kandidon

Gjatë mbledhjes me dyer të mbyllura të Kryesisë së LSI-së, mësohet se Ilir Meta ka bërë të ditur do t’i propozojë Konventës Kombëtare Zgjedhore...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...