E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Petrit Vasili

Etiketim: Petrit Vasili

Vasili: Kryeministrin italian e kërcënojnë bandat, Ramës i buzëqeshin

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka bërë sot një paralelizëm të luftës kundër krimit të organizuar në Itali dhe në Shqipëri. Vasili...

Ethet e Nilit Perëndimor, Vasili: Informimi i opinionit është i varfër

Nga Petrit Vasili Ministria e Shëndetësisë, na dëgjoi për Ethet e Nilit Perëndimor, le ta bëjë edhe për Fruthin. Pata tërhequr fort vëmendjen e Ministrisë...

Vasili: Pse kryeministri Rama nuk flet më për 40 bandat kriminale?

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për situatën e krimit në vend. Vasili i drejton një pyetje publike kryeministrit Edi Rama...

Vasili: Italia shtetëzon autostradat, Rama i bën me pagesë

Kreu i grupit të deputetëve të LSI-së në kuvend, Petrit Vasili, shkruan se qeveria Italiane është në fazën e shtetëzimit të autostradave, ndërsa qeveria...

Vasili: Shqipëria peng dhe viktimë e analfabetëve politike

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili e cilëson qeverisjen e vendit si analfabete dhe si një grup njerëzish që po mban peng Shqipërinë. Vasili...

Petrit Vasili: Të ngrihemi kundër maskarallëkut shtetëror të rilindjes

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili bën apel për reagim popullor ndaj qeverisë dhe politikave koncesionare të qeverisë. Në një shënim në Facebook,...

Vasili: Europa anullon koncesionet, Rama vijon hajdutërinë

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, thekson se në Europë janë anulluar koncesionet, kurse qeveria Rama thotë Vasili, vijon hajdutërinë. Vasili thotë...

Vasili: Ethet e Nilit emergjencë për qytetarët, qeveria ka vdekur

Kreu i grupit të LSI-së në kuvend, Petrit Vasili ka reaguar për situatën me sëmundjen ngjitëse të Nilit, për të cilën thotë se qeveria...

Vasili: ”Ali Baba” griu 40 mln euro për WC, ndërsa për...

Shifra 40 milionë euro ose 5 miliardë lekë e qeverisë për arredimin e zyrave, vetëm për shtatë muajt e parë të këtij viti, për...

Vasili: S’ka garanci për zgjedhje të lira. Reforma në drejtësi po...

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili priti në një takim  Mark Pritchard, përfaqësues i posaçëm i OSBE për Europën Juglindore dhe Ambasadorin...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...